Nasza Wyspa

O nas

Na naszej Wyspie najważniejszym skarbem są dzieci.

Dbamy o to, by czuły się tutaj przede wszystkim szczęśliwe i bezpieczne. Rozumiemy, że zabawa jest w gruncie rzeczy dla dziecka mozolną pracą nad samym sobą i stałym zdobywaniem potrzebnych doświadczeń. Dlatego też pragniemy, by mogły poznawać świat wszystkimi zmysłami, z wrodzoną im dociekliwością i spostrzegawczością a także zachęcić je do dalszych poszukiwań. Zdajemy sobie sprawę, że każde dziecko jest inne, wyjątkowe i dlatego przykładamy dużą wagę do tego, by każde dziecko traktować tak, by do niego dotrzeć i pomóc mu dostrzec jego własne mocne strony a zarazem pokonać słabości. Wierzymy, że rolą wychowawcy nie jest chronienie dziecka przed światem, ale umiejętne ukazywanie mu coraz to nowych aspektów życia tak, by stawało się coraz bardziej samodzielne i by do tego, co nowe i nieznane podchodziło z zaciekawieniem a nie ze strachem.

Uważamy się również za wyjątkowo szczęśliwych, mogąc obserwować, jak pod naszym okiem dzieci stają się małymi ludźmi. Szczęśliwych o tyle bardziej, że możemy spotkać tak wiele różnych osobowości, z których każda nie tylko czerpie z wiedzy, którą my staramy się im dać, ale także bardzo istotnie ubogaca nas samych. Bardzo często bowiem dziecięce postrzeganie świata jest o wiele trafniejsze, szczersze i tym samym prostsze niż to, jakim my – dorośli – go widzimy.

Jak pisał J.Korczak: „My wychowujemy was, ale i wy nas wychowujecie".


  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com