Zajęcia

Dzieci w grupie żłobkowej przy ul. Kamieńskiego (od 1 roku do 3 lat) biorą udział w następujących zajęciach (w ramach czesnego):

 • Zajęcia plastyczne

Staramy się, aby zajęcia plastyczne w naszym przedszkolu były szczególnie ciekawe. Pragniemy, aby dzieci nie tylko rozwijały się plastycznie, ale jednocześnie odkrywały świat i eksperymentowały.

Dzieci tworzą zarówno prace indywidualnie, jak i grupowo, stosując różne techniki plastyczne, odpowiednio do wieku dzieci.

 • Zajęcia muzyczne

Podczas zajęć muzycznych dzieci osłuchują się z różnymi rodzajami muzyki (poważnej, ludowej itp.) a także śpiewają piosenki, ćwiczą rytmy oraz poznają instrumenty muzyczne.

 • Gimnastyka

Zajęcia ruchowe rozwijające koordynacje ruchową, wzmacniające grupy mięśni odpowiedzialne za prawidłową postawę. Dzieci wykonują różne zestawy ćwiczeń: z elementami równowagi, czworakowania, rzuty, celowanie, podskoki. Podczas zajęć wykorzystujemy przybory takie, jak skakanki, obręcze, piłki, woreczki i inne. Wszystkie ćwiczenia są dobierane odpowiednio do wieku dzieci i ich aktualnego etapu rozwoju.

 • Bajkoterapia

Wszystkie dzieci lubią słuchać bajek. Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki lub pierwsze dni w przedszkolu. Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń lub pracy.

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com