Aktualności

1234
piątek
11
maja
2018
W przedszkolnym ogrodzie

W naszym ogródeczku wiosenne porządki. Starszaki przygotowały już grządki na przedszkolne uprawy. Posadziły kwiaty, zioła i warzywa. Podlały obficie. Teraz będą odpowiedzialnie pielęgnować swoje roślinki. Trzymamy kciuki i gramy w zielone :))

środa
25
kwietnia
2018
Kruczyna

Przedszkolaki z Wyspy Skarbów wybrały się na wycieczkę do Kruczyny. Najpierw spacerowały po lesie, przyglądając się przyrodzie. Zobaczyły mieszkanie mrówek, ptasie kryjówki, opuszczone gniazdo szerszeni , dziuple wiewiórek, kuźnię dzięcioła. Później karmiły kozy i owce oraz zaprzyjaźniły się z indykiem Leonem. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach, na których dowiedziały się jak pozyskuje się wiklinę i co można z niej wykonać. Okazało się, że wyplatanie wiklinowych koszyków wymaga sporo siły, cierpliwości i zręcznych paluszków. Dzieci ze starszych grup własnoręcznie wykonały wiklinowe, ozdobne wianki, a Maluszki pamiątkowe ptaszki z gliny. Nie zabrakło też czasu na gry sportowe, wypoczynek na hamakach, pyszności z grilla i oczywiście wspaniałą zabawę.

piątek
20
kwietnia
2018
Na wiosennej łące

Wiosna w pełni. Wystarczyło kilka słonecznych dni, aby wszystko zmieniło się nie do poznania. Ile kolorów, wzorów i zapachów wokół nas. Warto wybrać się na łąkę i poobserwować fantastyczny mikro świat. Pracowite pszczoły zbierają kwiatowy nektar, gąsienica zamieniała się w kolorowego motyla i tańczy z radości  swój wiosenny taniec, kret buduje podziemne apartamenty, pająk tka misterne koronki, świerszcz na skrzypcach gra. Brzmi baśniowo? W sam raz dla ciekawskich przedszkolaków !

środa
18
kwietnia
2018
Mini disco

Ja mówię: Hip, wy mówicie: Hop! Zaśpiewał gość dzisiejszego spotkania z tańcem naszym przedszkolakom i nagle wszystko stało się proste. Okazało się bowiem, że skomplikowane figury prezentowanego stylu tańca można porównać do smerfów i bajkowych siłaczy. I już nawet Maluszki wyginają się w rytmie hip hopu!

poniedziałek
16
kwietnia
2018
Spotkanie z muzyką

Na spotkaniach z muzyką nie może zabraknąć śpiewu i tańca- tym razem przy akompaniamencie fletu. Dzieci poznały budowę i możliwości tego instrumentu, posłuchały pięknych klasycznych utworów, a nawet wcieliły się w rolę ogromnych kondorów szybujących majestatycznie po niebie…

1234

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com