Archiwum aktualności

wrzesień 2014

123
wtorek
30
września
2014
W sadzie

Jak nazywa się drzewo, które daje nam gruszki i skąd się biorą śliwki? Podróżnicy znaleźli odpowiedź w jesiennym sadzie. Przedszkolaki najpierw sumiennie przeliczyły jabłka na jabłoni, pozbierały dojrzałe owoce, kolejno ułożyły w koszykach i … zakasały rękawy. Dzieci wypestkowały śliwki, pokroiły brzoskwinie i gruszki, by przygotować pyszne i zdrowe kompozycje owocowe, które w mgnieniu oka poznikały z talerzyków. A na przedszkolnej jabłonce rumienią się teraz bibułkowe jabłuszka wykonane przez Podróżników.

wtorek
30
września
2014
Kto kiedy zasypia ?

Jakie zwierzątka ukryły się w układance ? Kto pierwszy szykuje się do zimowego snu i szykuje zapasy ? O tym wszystkim rozmawiali Tropiciele. Pomogli też sympatycznej wiewiórce zapakować orzechy do dziupli. Dziewczynki nie zapomniały dzisiaj o kolegach w Dniu Chłopaka, a potem wszyscy złożyliśmy urodzinowe życzenia Mai w dniu jej szóstych urodzin. Wszystkiego najlepszego !

wtorek
30
września
2014
Zwierzaki liściaki

Rozbitkowie wsiedli do wesołego pociągu i pojechali z piosenką na ustach na skraj lasu. Tam spotkali rude wiewióreczki, które właśnie pakowały pracowicie do swojej dziupli zapasy na zimę. Przedszkolaki dokładnie przeliczyły wszystkie orzeszki w dziuplach, a potem pozbierały całe naręcza kolorowych liści. Powstały z nich niesamowite kompozycje- galeria ulubionych dziecięcych zwierzątek.

poniedziałek
29
września
2014
Skarby jesieni

Co nam jesień w darze niesie? Prawdziwe skarby! Pyszne, pachnące, soczyste i kolorowe owoce. Podróżnicy sprawdzali dziś, czym różnią się owoce od warzyw, co kryje się pod skórką jabłka i czy w środku każdego owocu znajduje się pestka. Dzieci, niczym prawdziwi eksperci, rozpoznawały owoce po smaku i zapachu. Liczyły jabłka, gruszki i śliwki, dzieliły na części i składały w całość. To była pyszna owocowa zabawa!

poniedziałek
29
września
2014
Leśne odgłosy

Tropiciele wybrali się do lasu. To tu, to tam słychać było głosy. Czy to  echo grało? Wiele dźwięków wybrzmiało i wiele min pokazało się na twarzach przedszkolaków, którzy w drodze przez jesienny las spotkali lisa, sowę, a nawet pracowitą pszczołę, która korzysta jeszcze z ostatnich promieni ciepłego słoneczka. Dzieci znalazły dzisiaj jeszcze trochę sił po wyprawie na zatańczenie  skocznej koziorajki i na kolorowe wspomnienia z lasu.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com