Archiwum aktualności

grudzień 2014

123
piątek
19
grudnia
2014
Boże Narodzenie- tuż, tuż...

Podróżnicy rozpoczęli dzień od wesołej zabawy przy choince. Ślicznie przystrojona przypomina nam, że święta już tuż, tuż. Dzieci zastanawiały się też, które symbole pasują do Bożego Narodzenia i do kogo można wysłać kartkę z życzeniami . Przedszkolaki wykonały też piękne aniołki, które mogą być ozdobą naszej choinki, ale także możemy postawić je na świątecznym stole.

piątek
19
grudnia
2014
Wigilijny stół

Niebawem pierwsza gwiazdka zaświeci w wigilijny wieczór i zasiądziemy przy pięknie ustrojonym stole. Tropiciele poznali dziś wigilijne menu i wiedzą, że trzeba się sporo napracować, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Dzieci wiedzą, że warto wszystko robić z głową, a gdy mamy dokładny plan, na pewno wszystko się uda. Przedszkolaki nie zapomniały nawet o pięknej ozdobie na stół i wykonały kolorowe, świąteczne stroiki.

czwartek
18
grudnia
2014
Spełniamy marzenia

Pamiętacie naszą kację przedsiębiorczych Tropicieli? Najstarsze przedszkolaki przez kilka tygodni gromadziły drobne pieniążki. Głównie monety. Z pozyskanych w ten sposób środków mieliśmy przygotować paczkę dla dzieci Państwa Kowalików z pobliskiego rodzinnego domu dziecka. I przygotowaliśmy. Znalazł się w niej teleskop, słuchawki, puzzle, zabawki, książeczki i cała masa materiałów plastycznych. - Spełniliście nasze marzenia. Bardzo, bardzo dziękuję - mówiła Pani Narcyza Kowalik, odbierając paczkę. Ogromne podziękowania za udział w akcji należą się naszym dzieciom. A także Rodzicom. Pokazaliście, że macie ogromne serca:).

czwartek
18
grudnia
2014
Wigilijne spotkanie

Zanim zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, trzeba się nieźle napracować. Podróżnicy wcielili  się więc w role swoich najbliższych i postanowili pięknie nakryć do własnego stołu. Prawidłowo ułożona zastawa, komplet sztućców, piękny biały obrus i oczywiście świąteczne potrawy. To już żaden problem dla naszych milusińskich, którzy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Zdążyli nawet udekorować pachnące pierniczki. A po południu zaprosili do siebie rodziców, którzy w sielskiej atmosferze wiejskiej zagrody, wśród pastuszków i aniołów mogli obejrzeć jasełka, okraszone pięknymi kolędami. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i za przygotowanie smakowitych wypieków. Było pięknie i smacznie!

czwartek
18
grudnia
2014
Jasełka Tropicieli

Przedszkolaki z grupy Tropicieli naprawdę się napracowały. Najpierw było wypełnianie kart pracy, następnie zajęcia i szykowanie wyjatkowych świątecznych kartek dla najbliższych. No i trzeba było także poukładać prezenty dla mamy i taty.

Potem jeszcze tylko krótka próba i... zaczynami. Tropiciele pokazali klasę podczas świątecznego przedstawienia. Trochę innego niż dotychczasowe. Ale naprawdę wyjątkowego. A kolędy śpiewane na koniec mogły wycisnąć niejedną łezkę w oku. W taki oto sposób Tropiciele składali swoim rodzicom świąteczne życzenia:).

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com