Archiwum aktualności

marzec 2017

123
czwartek
30
marca
2017
Plastik jest wszędzie

Plastik zdominował nasze życie już od dawna. Spotykamy go jako opakowanie produktów spożywczych, napojów, a nawet jako fragmenty ubrań i elementów codziennego użytku. Ale plastik ma także swoje drugie dno. Bardzo trudno się rozkłada, a jego niekontrolowane wyrzucanie nie służy przyrodzie i środowisku. Dzieci wykonały dzisiaj prace plastyczne z produktów przeznaczonych do recyclingu i poznawały zasady gospodarowania odpadami. Bo kiedy wiemy jak postępować z odpadami – żaden śmieć nam nie straszny !

czwartek
30
marca
2017
Zwierzęce pogaduchy

W zagrodzie Małgosi nie sposób zrozumieć co robią zwierzęta. Przedszkolaki zastanawiały się – o czym nasze wiejskie zwierzaki rozmawiają na co dzień . Gdyby tak nagle się schować w stajni – usłyszelibyśmy jak koniki dumają o wspaniałym i pachnącym sianie, a kaczki, kurki i koguty narzekają, że ciągle mają za mało ziarenek zboża. To całkiem normalne rozmowy – mimo, że nie prowadzone ludzkim głosem – podsłuchane dzisiaj przez dzieci .

środa
29
marca
2017
Papier, drzewo i tkaniny

Czy z papieru, czy też z drzewa , a nawet z tkaniny – wszystko może być interesujące i pełne ukrytych znaczeń. Nasze przedszkolaki szukają w tym tygodniu pomysłów na wykorzystanie pozornie zbędnych produktów i nadają im zupełnie nowe życie. Zwykła gazeta może być świetną zabawką i matą do treningów, skrawki materiału to pomysł na nową garderobę , a kawałki drewnianych elementów to pomysł na przedszkolne instrumenty. Wystarczy tylko pomyśleć i zabawa trwa na całego.  Podróżnicy rozpoczęli właśnie tydzień twórczości !

środa
29
marca
2017
Na wiejskim podwórku

Na wiejskim  podwórku nie lada hałas. Marynarze zawitali tu dzisiaj na swojej porannej wycieczce. Jeszcze niedawno było tu cicho i spokojnie, ale od kiedy zmieniła się pogoda – wszystkie zwierzątka spędzają więcej czasu na swoim podwórku i robią niemałe zamieszanie. Małe koziołki skaczą i bodą się wzajemnie, prosiaczki kwiczą co róż, a kurki spacerują tam i z powrotem w poszukiwaniu smacznych ziarenek. Bo wiosna odmienia nie tylko dzieci i dorosłych, ale także zwierzęta – bo  wszyscy spędzamy teraz  więcej czasu na świeżym powietrzu.

czwartek
23
marca
2017
Wiosna w parku

Nie ma to jak prawdziwy relaks na łonie przyrody. Podróżnicy wybrali się więc na wycieczkę do parku, by na własne oczy ( i uszy!) zobaczyć i poczuć wiosnę. Z wytrwałością i dokładnością godną detektywów tropili wiosenne ślady. Kwitnące krokusy i forsycje, pachnące fiołki, zielone pąki na drzewach, pracowite pszczółki i doskonale zorganizowane mrówki. Słuchali śpiewu ptaków i obserwowali wiosenne niebo. Swoje spostrzeżenia zanotowali w karatach odkrywców i ogłosili wszem i wobec, że Wiosna już do nas przyszła!

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com