Archiwum aktualności

luty 2018

piątek
23
lutego
2018
Wizyta w Papugarni

Nasze przedszkolaki odwiedziły miejsce pełne kolorów i dźwięków. Nikt nie spodziewałby się, że w środku miasta może znaleźć się mały kawałek niezwykłej  dżungli. Po wejściu w świat przyrody naszym oczom ukazało się tajemnicze, ptasie królestwo – pełne różnobarwnych i wesołych papug. Małe i duże, głośne,wesołe i bajecznie kolorowe– takie są właśnie papugi, których zachowania poznały dzieci z Wyspy Skarbów – i to  prawie od kuchni. Na otwartej przestrzeni ptaki przebywają wraz z ludźmi,  pokazując swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Naszą uwagę przykuło gwiazdorskie zachowanie Maksia, a podziw u wszystkich wzbudziła Wiktoria, naśladująca ludzki głos. Nasze przedszkolaki wpadły papugom w oko – bo co chwilę przysiadały im na  ramionach, a nawet głowach. Warto było zobaczyć ten niezwykły, egzotyczny świat – zwłaszcza w samym środku zimy !

czwartek
22
lutego
2018
Energia i bezpieczeństwo

Skąd się bierze prąd? Do czego jest nam potrzebna energia elektryczna? Czy prąd może być niebezpieczny? Na te pytania przedszkolaki szukały odpowiedzi na warsztatach. Podróżnicy z pomocą sympatycznego pluszowego Prądka i pod czujnym okiem pana Łukasza wcielili się rolę naukowców, zbudowali obwód elektryczny, pozyskiwali prąd z cząstek jabłka, ładowali baterie słoneczne. Dzieci miały też okazję zaobserwować jak powstają błyskawice, sprawić że miecz świetlny rozbłyśnie  świetlistym blaskiem, a włosy staną dęba! Przedszkolaki na pewno będą pamiętać, że nie wolno wkładać ręki do gniazdka, dotykać przewodów, ani wspinać się na słupy energetyczne. Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości państwa Katarzyny i Łukasza Starzonek, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas :))

środa
7
lutego
2018
Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to dopiero gratka! Uśmiechnięte przedszkolaki złożyły swoim gościom serdeczne życzenia i wręczyły wykonane przez siebie prezenty. Maluszki przypomniały Babciom jak to jest gdy ma się mało lat i woli lody od obiadu oraz zapewniły Dziadków, że choć tak bardzo wyrośli, to kochają ich najbardziej na świecie. Średniaki przypomniały jak wspaniale można się bawić  z Babcią i Dziadkiem o każdej porze roku, bez względu na pogodę. Starszaki zaś opowiedziały bajkę o dobrych wróżkach, które tak jak Babcie potrafią spełniać życzenia i o tym, że choć nie każdy król jest dziadkiem, to każdy Dziadek jest królem.

Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com