Archiwum aktualności

wrzesień 2011

123
piątek
30
września
2011
Kolorowe klocki

Grupa "Poszukiwaczy" słuchała wiersza "Kolorowe klocki", a następnie miała zabawę swoimi klockami. Przedszkolaki ustawiały elementy w odpowiedniej kolejności, a musiały zwracać uwagę nie tylko na kolor klocka, ale również na jego kształt.

Potem "Poszukiwacze" budowali własne konstrukcje z kolorowych klocków i... świętowali urodziny Mai! Naszej koleżance składaliśmy najserdecznie życzenia urodzinowe. Maja przyniosła z tej okazji słodziutki tort :).

piątek
30
września
2011
Wywiad ze smokiem

"Zdobywcy" słuchali wiersza "O smokach, które żyły naprawdę", a następnie przypominali sobie bajki oraz baśnie, w których występują smoki. Jednak wydarzeniem dnia była wizyta prawdziwego smoka! Przedszkolaki nawet przeprowadziły z nim wywiad :). Natomiast w ramach naszego projektu "Dolny Śląsk" dzieci poznawały Śląski Olimp czyli Ślężę i „Legendę o Pannie i Niedźwiedziu”.

piątek
30
września
2011
Zabawne warzywa

Jak wyglądają warzywa w środku? Jaki mają zapach i jaki smak? Tym właśnie zajmowali się "Piraci", którzy później śmieszne "warzywkowe stworki" robili z plasteliny i wykałaczek. Swoje święto miała Juleczka :). Naszej koleżance śpiewaliśmy "sto lat", gdyż obchodziła urodziny :).

czwartek
29
września
2011
Wyklejanie słonecznikiem

Ciekawe obrazki powstają nie tylko przy pomocy kredek, czy farbek. Można je wykonać również używając... ziaren słonecznika. Tak jak zrobili to "Piraci", którzy wspaniale pracowali nie tylko na zajęciach plastycznych, lecz także podczas rytmiki :).

czwartek
29
września
2011
Kolorowe nastroje

Grupa "Poszukiwaczy" najpierw wysłuchała wierszyka "Kolorowe nastroje", by następnie bawić się w rozpoznawanie i wyrażanie emocji :). Przedszkolaki starały się wyodrębniać przedmioty w zbiorach, miały zabawę ruchową "malujemy świat" oraz...

... sympatyczną uroczystość. Świętowaliśmy urodziny Kubusia. Nasz kolega kończył trzy latka i z tej okazji częstował wszystkich pysznymi słodkościami :).

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com