Archiwum aktualności

maj 2015

123
piątek
29
maja
2015
Cyrk w przedszkolu

Dziś na Wyspę Skarbów przyjechał Cyrk „Rewelacja” . Okazało się, że gdzieś zapodziali się treserzy, żonglerzy, klauni i akrobaci. Dyrektor cyrku wolał nie czekać i postanowił obsadzić wolne role przedszkolakami, którzy przybyli na przedstawienie. Zabawom i tańcom nie było końca, a dzieci zaśpiewały na koniec nawet cyrkową piosenkę. Było naprawdę wesoło !

czwartek
28
maja
2015
Dzień Mamy i Taty - Podróżnicy

Podróżnicy wysłuchali dzisiaj opowiadania o Mamie, która jest jedna, niepowtarzalna i którą zawsze rozpoznajemy – nawet jako małe dzieci. Potem rozwiązywali rodzinne zagadki. Kulminacyjnym punktem wczorajszego dnia była rodzinna Akademia, na której zaproszeni rodzice mogli zobaczyć swoje dzieci przebrane za tańczące kwiaty. Wirujące płatki z uśmiechniętymi buziami pokazały jak bardzo kochają Mamę i Tatę, a oprócz wierszyków i tańców, dzieci tez pięknie zaśpiewały i „zaklekotały” jako małe, zielone żabki. Wszystkim rodzicom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta !

czwartek
28
maja
2015
Jaki jest mój Tata?

Tropiciele wiedzą, że z Tatą można robić przeróżne rzeczy- nawet takie, na które zazwyczaj nie pozwoliłaby Mama. Tato to też osoba, która zawsze pomoże nam w trudnej i skomplikowanej sytuacji- kiedy potrzebna jest silna dłoń, albo nie wiemy co dalej. Przedszkolaki bardzo kochają swoich Tatusiów dlatego najpierw przygotowali dla nich specjalny utwór muzyczny z akompaniamentem „guzikowej orkiestry”, a potem stworzyli całkiem prawdziwą i niepowtarzalną  linie produkcyjną , na której powstało mnóstwo nowych, eleganckich i bardzo modnych krawatów. Ten element męskiego stroju uzupełni niejedną garderobę każdego Taty. Wiadomo – u mężczyzny krawatów nigdy za wiele !

środa
27
maja
2015
Serce dla Taty

Jakich narzędzi potrzebuje nasz Tata kiedy zepsuje się coś w domu ? Podróżnicy ćwiczyli spostrzegawczość na podstawie ukrytych obrazków i widać, że doskonale wiedzą co powinno się znaleźć w każdym męskim warsztacie. Sytuacji „kryzysowych” może być w domu mnóstwo – dlatego warto też wiedzieć co zrobić gdy tacie odpruje się nagle guzik w koszuli. Kiedy problem zostanie rozwiązany to można zawsze pójść z Tatą na spacer – bo przecież wiadomo, że Tato to nawet więcej niż najlepszy przyjaciel. Na Tatę można zawsze liczyć ! Przedszkolaki kochają swoich Tatusiów i przygotowały dzisiaj dla nich piękne kolorowe serduszka.

środa
27
maja
2015
Powinniśmy słuchać rodziców i pomagać im

Co zazwyczaj robią Mama i Tata w domu i jakie mają obowiązki ? Tropiciele poświęcili swoje dzisiejsze zajęcia właśnie tym codziennym czynnościom wykonywanym przez wszystkich domowników. Już wiemy, że Mama często prosi Tatę o wyniesienie śmieci, a Mama zajmuje się wieloma sprawami w kuchni. A co by było gdybyśmy nagle ich zastąpili? Przedszkolaki spróbowały swych sił w kilku konkurencjach. Było szybkie ścielenie łóżka, a także bieg z kubełkiem pełnym śmieci. Widać, że dzieci radzą sobie z tym całkiem dobrze i mogą spokojnie zastąpić rodziców w wielu czynnościach, kiedy ci są chociażby zmęczeni po całym dniu pracy. Dobrą wskazówką każdego dnia może być też stworzona przez dzieci „Lista przebojów domowej pomocy”  i gdy nie wiadomo co zrobić w trudnej sytuacji – to mamy wyraźną podpowiedź do kogo się zgłosić po radę.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com