Archiwum aktualności

listopad 2013

123
piątek
29
listopada
2013
Andrzejkowe zabawy

Na zakończenie tygodnia spotkań ze sztuką "Poszukiwacze" rozmawiali o bohaterach różnych poznanych wcześniej obrazów, był też quiz związany ze sztuką, malarska gimnastyka buzi i języka...

...a potem obydwie grupy starszaków, a więc i "Tropiciele" również miały andrzejkowe wróżby oraz zabawy. Tego dnia nie sposób bowiem było obyć się bez takich atrakcji:).

piątek
29
listopada
2013
Wycieczka do Słodkiego Czary Mary

To była wyjątkowo słodka wycieczka. Grupa "Rozbitków" pojechała do Słodkiego Czary Mary, gdzie nasze przedszkolaki nie tylko oglądały, ale też i same robiły lizaki:).

Odpowiednio przygotowaną karmelową masę trzeba było właściwie wygiąć, osadzić patyczek i lizak gotowy. Wszystkie dzieci znakomicie sobie z tym słodkim zadaniem poradziły:).

czwartek
28
listopada
2013
Smok Poszukiwaczy

Podczas dzisiejszego spotkania ze sztuką "Poszukiwacze" przeniesli się do pracowni... rzeźbiarskiej. I tam dzieci próbowały odnaleźć różnice pomiędzy obrazem, rzeźbą i płaskorzeźbą. Potem rozmawiali o smoczych zwyczajach, co było wstępem do poznania legendy o Smoku Strachocie. A to w ramach naszego projektu odkrywania tajemnic Wrocławia. "Poszukiwacze" dali się poznać, jako świetni malarze, a teraz także rzeźbiarze. Zrobili fantastyczną rzeźbę smoka! W grupowym głosowaniu nadano mu imię... Sokole oko:)

czwartek
28
listopada
2013
Kolorowe szaliczki

Grupa "Rozbitków" tym razem porównywała długości szalików, dzieci samodzielnie odrysowywały swoje dłonie na kartkach i robiły śliczne kolorowe szaliczki:).

Poza tym były jeszcze zagadki związane z ubrankami i jak zawsze w czwartek zajęcia z rytmiki:).

czwartek
28
listopada
2013
Pieczone jakłuszka

O urządzeniach elektrycznych "Tropiciele" wiedzą już niemal wszystko, nastomiast w praktycznym zastosowaniu i wykorzystywaniu sprzętów pomocnych w domowej kuchni są po prostu mistrzami! Wystarczy tylko spojrzeć na dzisiejsze zajęcia.

Przedszkolaki upiekły przepyszne jabłuszka z miodem, orzechami i masą makową:). Po prostu palce lizać:). Ale oprócz zabawy w kuchni było także uzupełnianie kart pracy i rytmika:)

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com