Archiwum aktualności

styczeń 2016

123
piątek
29
stycznia
2016
Gorące zagadki

Poznawanie naszej planety Podróżnicy zakończyli na dwóch wielkich żywiołach – ogniu i wietrze. Dzieci dowiedziały się jak wielkie znaczenia miał ogień i dlaczego potem stał się przełomem w zasiedlaniu  Ziemi. Ogień grzeje, daje ciepło, ale też ma niszczycielska siłę, która razem z wiatrem ukształtowała oblicze wielu planet. Przedszkolaki wykonały więc kilka „ogniowych” eksperymentów i zobaczyły co potrafi taki z pozoru nawet maleńki ognik. Po południu Podróżnicy zamienili się natomiast w małych „czarodziejów” – zaprosili swoje ukochane Babcie i Dziadków i przynieśli ogromną skrzynię z prezentami z okazji ich święta. Dzieci pięknie zaśpiewały też piosenki i opowiedziały jak to rzeczywiście jest z Babcią i Dziadkiem. Było bardzo wesoło, choć i czasem spadła niejedna łza wzruszenia – bo mieć takie wnuki to wielki skarb. Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie na tą uroczystość.

piątek
29
stycznia
2016
Śpiewamy i gramy

Śpiewanie i granie to wielka przyjemność, jeśli tylko potrafi się korzystać ze swoich talentów i umiejętności. Rozbitkowie w tym tygodniu poznawali dźwięki, gamy, nuty oraz przeróżne utwory muzyczne z różnego okresu dziejów. Zobaczyli, że muzyka może być wspaniała i potrafi łączyć ludzi wielu pokoleń i języków. Dzieci same stworzyły dziś kameralną przedszkolna orkiestrę, a niektórzy z nich już zdradzili sekret, że chcą nauczyć się dobrze grać na kilku instrumentach. Życzymy więc powodzenia młodym muzykom !

piątek
29
stycznia
2016
Niespodzianki dla Babci i Dziadka

Co lubi Babcia, a co Dziadek ? No właśnie – to wiedzą najlepiej przedszkolaki, bo przecież przebywają na co dzień ze swoimi najbliższymi. Piraci zastanawiali się więc co mogą zrobić, aby choć czasem wyręczyć Babcię i Dziadka. Można im przynieść kubek z kawą czy herbatą, można narysować coś ładnego, albo zaśpiewać piosenkę, a można też pobyć z nimi dłużej i wsłuchać się w opowieści, które potrafią opowiadać tylko Dziadkowie. Niespodzianek może być wiele. Największą z nich jest jednak miłość wnucząt. Tego nie można zamienić na nic innego. I to właśnie wiedzą nasze najmłodsze przedszkolaki, które w tym tygodniu podjęły się tematu Babci i Dziadka.

czwartek
28
stycznia
2016
Dźwięki ciężkie i lekkie

Muzyka to na prawdę szeroki temat. Przedszkolaki na dzisiejszych zajęciach starały się szukać muzycznych skojarzeń i porównań do niej. Bo właściwie jak się mocniej zastanowimy – to wszystko jest muzyką. Nawet najbardziej przedziwny zbiór dźwięków potrafi złożyć się na jakąś melodię. To tylko kwestia interpretacji. Dzieci zwracały też uwagę na różnorodność  ludzkich głosów oraz na to, że dźwięki potrafią być lekkie i ciężkie, wysokie i niskie. To prawie jak z przedmiotami – bo potrafimy je opisywać.Na koniec dnia Rozbitkowie zaprosili swoje Babcie i Dziadków na specjalny występ przygotowany z okazji ich święta. Można powiedzieć, ze był to prawdziwy festiwal talentów. Wszystkim dopisywały humory, a nasi wspaniali goście mieli okazje zakosztować muzyki przygotowanej przez naszych milusińskich.

czwartek
28
stycznia
2016
Skarby ziemi

Podróżnicy wyruszyli dzisiaj na kolejna wyprawę. Tym razem była to ekspedycje do wnętrza Ziemi, gdzie znajduje się odpowiedź na wiele pytań związanych z powstaniem naszej planety. Dzieci dowiedziały się o budowie geologicznej kontynentów oraz rodzajach skał składających się na ich budulec. Skały posiadają różne właściwości fizyczne, o czym dowiedziały się przedszkolaki próbując ważyć niektóre z nich. Mali geolodzy bacznie oglądali wszystkie zgromadzone minerały, a na koniec z miękkiego gipsu przygotowali figurki i pomalowali je wedle własnego pomysłu

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com