Archiwum aktualności

maj 2017

123
środa
31
maja
2017
Szewczyk Dratewka

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami zdarzyła się baśń niezwykła… Podróżnicy opowiedzieli swoim bliskim piękną historię o tym, że warto mieć serce otwarte na potrzeby innych, a dobro im wyświadczone zawsze do nas wraca. Baśń tę zadedykowali swoim rodzicom z okazji Święta Mamy i Taty, w podziękowaniu za ich miłość i troskę.

środa
31
maja
2017
Afryka dzika

Kiedy w jednym przedszkolu spotykają się przyjaciele z różnych kontynentów musi być wesoło. Są śpiewy i tańce w gorących rytmach i eskimoskie zabawy na lodzie. Jest wzajemna pomoc i współpraca. Zwłaszcza, gdy koledzy z Afryki postanowią zabrać nas na sawannę i trzeba mieć się na baczności, bo tuż obok potężny lew wybrał się na polowanie. Przekonaliśmy się też, że co dwie głowy to nie jedna i każdy pomysł jest dobry, gdy trzeba rozwiązać afrykańskie zagadki. Okazało się również, że niektóre afrykańskie zabawy, choć powstały daleko, daleko stąd są zadziwiająco podobne do naszych (no może rekwizyty i sceneria nieco inne ). Wspólnie zasadziliśmy niezwykłe drzewo przyjaźni i mamy nadzieję, że jeśli będziemy o nie dbać przetrwa jeszcze wiele lat…

wtorek
30
maja
2017
Moja mama czarodziejka

Skąd biorą się pyszne babeczki ? Dlaczego kot zawsze przychodzi do kuchni kiedy tam jesteśmy ? Po co budzik dzwoni tak wcześnie rano ? I dlaczego nigdy nie musimy sami gasić światła przed spaniem ? To niezwykłe, że na takie pytania- odpowiedzi znają głównie dorośli, ale kiedy mama jest w pobliżu – wszystko może się stać. Ona zna nas doskonale i zawsze  możemy na nią liczyć – Nasza mama to czarodziejka, która potrafi zrobić coś z niczego, a w chwilę wyczaruje coś pysznego na deser i podwieczorek. Dla wszystkich mam i tatusiów ( pomocników czarodziejek ) Marynarze przygotowali dziś wspaniałą uroczystość i podziękowali swoim rodzicom, za wszystko co dla nich robią przez cały rok. Wypadło to cudnie, a w niejednym oku łezka się nawet zakręciła…..

wtorek
30
maja
2017
Tajemnicza Azja

Co zrobić kiedy uśmiechnięta  skośnooka koleżanka z piaskownicy  będąca w posiadaniu najładniejszej łopatki odezwie się do nas w niezrozumiałym, dziwnie brzmiącym języku? Oczywiście spróbować się dogadać. I zupełnie nie szkodzi, że akurat nie znamy chińskiego. Kluczem do porozumienia może okazać wspólna zabawa. Można na przykład wspólnie  łamać  głowę nad rozwiązaniem prastarej chińskiej układanki,  ćwiczyć oddech jak hinduscy rówieśnicy grając w kabaddi , trenować rzuty pomarańczami jak koreańskie przedszkolaki (my wybraliśmy piłeczki) lub stworzyć z papieru urocze tulipany według japońskiej sztuki origami.

poniedziałek
29
maja
2017
Tak jak ja

Wszystkie dzieci na całym świecie chcą być kochane. Wszystkie dzieci na całym świecie potrzebują naszej miłości i troski. Wszystkie dzieci na całym świecie lubią się bawić. I choć wydaje nam się czasem, że bardzo się od nas różnią i mówią innym językiem to wystarczy drobny gest, uśmiech i wspólna zabawa by zawiązać nić porozumienia, a może nawet przyjaźni? Podróżnicy stworzyli więc pajęczynę marzeń, sprawdzili swoją  zręczność i siłę i przede wszystkim świetnie się bawili w ulubione zabawy ich europejskich rówieśników.

Najlepsze życzenia dla Łukaszka z okazji urodzin!!!

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com