Archiwum aktualności

czerwiec 2014

123
piątek
27
czerwca
2014
Wyruszamy na wakacyjną wędrówkę

Poszukiwacze zastanawiali się dziś nad miejscem, do którego warto pojechać na wakacje. Dzieci szukały argumentów za pobytem w górach, nad jeziorem, czy nad morzem ? Mimo różnicy zdań powstały fantastyczne plakaty reklamowe. Patrząc na nie można się poczuć jak w prawdziwym biurze podróży. I właściwie jedynym rozwiązaniem – jest chyba skorzystanie z uroków wszystkich tych miejsc, nad które niebawem wyjedziemy. Bo dziś właśnie rozpoczęły się wakacje. Wszystkim życzymy udanego odpoczynku przed kolejnym rokiem nauki w szkole i przedszkolu !

piątek
27
czerwca
2014
Bezpieczne wakacje

Do letniego wypoczynku trzeba się przygotować: poznać miejsce, do którego wyjeżdżamy i niebezpieczeństwa jakie mogą nas spotkać. O tym wszystkim rozmawiali dzisiaj Tropiciele. Dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego oraz prawa i obowiązki pieszego. Teraz już wiedzą jak zachować się na przejściach dla pieszych i bezpiecznie z nich korzystać. Przedszkolaki wykonały też piękne i kolorowe ośmiornice, które wesoło przyozdobiły ich salę. Możemy ruszać w drogę ! To już wakacje !

piątek
27
czerwca
2014
Co potrafi maluch ?

Na dzisiejszych zajęciach Rozbitkowie rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa na wakacjach. Maluchy sporo już się nauczyły przez ostatni rok i wiedzą, że podczas wyjazdów w różne miejsca trzeba być ostrożnym. Dzieci składały też Toli najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin, do których i my się dołączamy. Sto lat !

czwartek
26
czerwca
2014
Pożegnania nadzedł czas

Poszukiwacze rozpoczęli dzień od zajęć związanych ze zmysłem słuchu i smaku. Rozwiązywali słodko-gorzkie zagadki i rozpoznawali usłyszane instrumenty. Odwiedzili ich też młodsi koledzy z grupy Tropicieli z przygotowanymi dla nich w formie upominku- zakładkami do książek. Najważniejszym punktem dnia było oczywiście zakończenie roku szkolnego. Dzieci zaprosiły swoich rodziców i opowiedziały o ważnych sprawach, których się nauczyły przez te trzy lata. Starszaki podsumowały swoją przedszkolną wędrówkę, a teraz przed dziećmi kolejny etap podróży pełnej wspaniałych przygód, radości i przyjaciół ! Wszystkim serdecznie dziękujmy za Waszą obecność i wspólną drogę. Kochani Poszukiwacze ! Niech w Waszych serduszkach pozostanie pamięć wspólnie spędzonych tu chwil ! A gdy przyjdzie Wam ochota na odwiedziny u nas – serdecznie Was zapraszamy!

czwartek
26
czerwca
2014
Górskie widoki

Góry, nasze góry ! Zawołali dzisiaj Tropiciele, a echo odpowiedziało im słowami piosenki o sobie. Gdy dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach, rozpoczęły wspólną grę w podchody. Nie zabrakło w niej zagadek i rebusów, które trzeba było rozwiązać ,aby zmierzyć się z kolejnym zadaniem. Przedszkolaki poradziły sobie z tym wyśmienicie i zostawiły na pamiątkę kolorowe ścienne rysunki o swoich przygodach na szlaku. Tropiciele wykonali także dla swoich starszych kolegów – pamiątkowe zakładki do książek, które na pewno przydadzą się Poszukiwaczom po wakacjach w szkole.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com