Archiwum aktualności

październik 2014

123
piątek
31
października
2014
Parada figur

Podróżnicy zostali zaproszeni do Królestwa Figur na wielki figurowy bal. Przedszkolaki założyły więc geometryczne kotyliony, wystąpiły w paradzie i ruszyły do tańca. W prezencie dla królowej zaprojektowały barwne korale i rozwiązały zaszyfrowane zagadki. Dzieci ułożyły też kolorowe obrazki z poznanych figur i przystemplowały swoją obecność na pamiątkowych mandalach.

piątek
31
października
2014
Zabawy na Halloween

U Tropicieli pojawiła się czarownicą z miotłą i w czarnym kapeluszu, która przyniosła dzieciom straszny poczęstunek. Najedzone stwory wykonały potem dziwne i pokraczne malowidła, a dla wszystkich chętnych czekało jeszcze pudełko z „niespodziankami”. Okazało się, że chętnych do włożenia tam ręki wcale nie brakowało. Odważne stwory stoczyły jeszcze walki na miny. Nie obyło się bez cukierków, a o dzisiejszym dniu przypomina nam kolorowa dynia.

piątek
31
października
2014
Czułe noski

Ja to znam ! Zaraz, zaraz to jest chyba…? Rozbitkowie zastanawiali się dzisiaj bardzo mocno jakie to zapachy i musieli je połączyć w pary. Tym razem inne zmysły się nie przydały, a przedszkolaki niczym detektywi rozwiązywały aromatyczne zagadki za pomocą węchu i czułych nosków. Na koniec ćwiczyły jeszcze z kolegami zawijanie naleśników – a były to tym razem ogromne i niezwykłe placki.

czwartek
30
października
2014
Galeria figur

Podróżnicy muszą się na prawdę dobrze znać na figurach, skoro królowa Geometria powierzyła im swoje skarby. Przedszkolaki uporządkowały figury w skarbcu według kolorów i wielkości oraz oszacowały liczebność zbiorów. Nie obyło się bez konsultacji małych detektywów, gdyż niektóre przedmioty skrzętnie ukryły się na obrazkach. Bystre oko przedszkolaka poradzi sobie jednak i z takim zadaniem. Dzieci stworzyły również prawdziwą figurową galerię, ozdabiając każdy z eksponatów w inny sposób.

czwartek
30
października
2014
Proszę, przepraszam, dziękuję

Tropiciele utrwalali dzisiaj kilka bardzo ważnych zwrotów. Są takie proste i przy okazji bardzo ważne: proszę, przepraszam i dziękuję. Znalazły się w kodeksie przedszkolaka i były wykorzystywane przez dzieci w improwizowanych scenkach dramowych. Dobrze, że dzieci zaakcentowały kwestie dobrego zachowania w swoim temacie tygodniowym- wiadomo: „ Czym skorupka za młodu….”. Przedszkolaki na zajęciach z rytmiki spotkały się jeszcze z ognistym ptakiem, a na koniec wykonały farbami swoje autoportrety.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com