Archiwum aktualności

luty 2014

123
piątek
28
lutego
2014
Jak dorosnę, to zostanę…

Przez cały tydzień Poszukiwacze poznawali różne zawody i trenowali umiejętności potrzebne do ich wykonywania. Dziś dzieci opanowywały trudną sztukę przyszywania guzików- co z pewnością wkrótce się przyda. Przedszkolaki ozdabiały też gustowne torebki i teczki na drobiazgi.
Kim zostaną w przyszłości? Czas pokaże…

Wszystkiego najlepszego dla Alicji z okazji 6 urodzin !

 

 

czwartek
27
lutego
2014
Eksperymenty z powietrzem

"Tropiciele" robili już eksperymenty z wodą, a teraz przyszedł czas na doświadczenia z powietrzem. Były też zabawy z balonami, a na zajęciach plastycznych dzieci robiły czarodziejskie różdżki wiatru:).

czwartek
27
lutego
2014
W pracowni krawieckiej

"Poszukiwacze" znaleźli się dziś w niezwykłym miejscu, bo w... pracowni krawieckiej. Dzieci oglądały najpierw historyjkę obrazkową o pracy krawca, potem zastanawiały się, co potrzebuje do swojej pracy krawcowa.

Z ubrankami związane były także zadania matematyczne i uzupełnianie kart pracy. Na koniec "Poszukiwacze" zamienili się w projektantów i tworzyli własne ubrania. Trzeba przyznać, że powstała niesamowita kolekcja:).

czwartek
27
lutego
2014
Lekcja muzealna - kocie ścieżki

Grupa "Rozbitków" pojechała dziś na lekcję muzealną. Kocie ścieżki, którymi wędrowaliśmy po Muzeum Narodowym, najpierw zaprowadziły nas do ciekawych obrazów. Będąca naszym przewodnikiem Pani Barbara opowiadała nam o różnych sposobach malowania takich dzieł. W końcu na naszej ścieżce odnaleźliśmy w muzeum kota Luksa. Naprawdę wyjątkowego, bo bardzo kolorowego. I takie kolorowe były również koty malowane przez nasze dzieci, które w muzeum wcieliły się w role prawdziwych malarzy:).

środa
26
lutego
2014
Sportowcy na medal

Rozmawiający o różnych zawodach "Poszukiwacze" tym razem zajmowali się sportowcami. Nie tylko dlatego, że dopiero co zakończyły się zimowe igrzyska olimpijskie. Bo w końcu sportowiec to również zawód:).

Zresztą przedszkolaki rywalizowały nawet w mini przedszkolnej olimpiadzie. Skoki, rzuty i przewroty wychodziły naszym sportowcom znakomicie. Nic zatem dzienego, że każdy zasłużył na pamiątkowy dyplom oraz złoty medal:).

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com