Archiwum aktualności

marzec 2014

123
poniedziałek
31
marca
2014
Wyprawa na wieś

Poszukiwacze wybrali się dzisiaj na wiejskie podwórko, aby poznać zwierzęta gospodarskie. Wspólnie odczytali opowiadanie, pomogli zwierzęcym maluchom trafić do mamy oraz niczym posłuszne gąski wyruszyli gęsiego na wiosenny spacer. Wiejską zagrodę można tez zobaczyć na rysunkach przedszkolaków.

poniedziałek
31
marca
2014
W krainie dinozaurów

Tropiciele odwiedzili dziś Krainę Dinozaurów! Spotkanie oko w oko z prehistorycznymi gadami wymagało nie lada odwagi oraz wiedzy na temat tych potężnych zwierząt. Dzieci wykonały też makietę Parku Jurajskiego dla ulepionych przez siebie dinozaurów- od razu widać, że gady poczuły się tam jak u siebie.

piątek
28
marca
2014
Rozmowa to podstawa

Zawsze warto rozmawiać. Co jednak zrobić, gdy nasz rozmówca znajduje się daleko? Jak przekazać ważną wiadomość? Poszukiwacze wypróbowali różne sposoby komunikowania się, od sygnałów dźwiękowych i wzrokowych, poprzez puszkowy telefon, aż do telefonii komórkowej. Dzieci układały rozsypane smsy w logiczną całość i wykonały własne telefony. Podsumowując tygodniowe zajęcia, sprawdziły w praktyce toster i opiekacz i samodzielnie przygotowały podwieczorek.

Uśmiechu i spełnienia dziecięcych marzeń życzymy Zuzi z okazji szóstych urodzin!

piątek
28
marca
2014
Zmysł węchu

Tropiciele wykazali się dzisiaj ogromną wrażliwością na zapachy. No bo jak określić, co pachnie ładnie, a co brzydko, jaki aromat mają kuchenne zioła i czym różni się wanilia od pomarańczy? Trzeba mieć niezłego nosa aby sprostać takim zadaniom. Przyjemną atmosferę zapewnią wszystkim aromatyczne drzewka wykonane przez przedszkolaków.

piątek
28
marca
2014
Co ukryło się w woreczku ?

Co ukryło się w woreczku? Czy wszystkiego można dotknąć? To pytania, które nurtowały dziś Rozbitków. Dzieci sprawdzały również , w którym kole jest więcej piłeczek oraz układały podpisy pod zabawkami. Ale najciekawsza okazała się ścieżka wrażeń! Chodzenie boso po produktach o różnej strukturze to ciekawe doświadczenie, relaks i mnóstwo radości- może warto spróbować?

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com