Archiwum aktualności

listopad 2014

123
piątek
28
listopada
2014
Mój przyjaciel pies

Dzieci wybrały się dziś do psiej szkoły. Zarówno opiekunowie, jak i pupile świetnie sobie radzili. Psy uczyły się aportować i chodzić przy nodze , a opiekunowie jak najlepiej zadbać o swojego przyjaciela. Dzieci wiedzą, że w misce zawsze musi być świeża woda, a na spacer wyjść trzeba niezależnie od pogody, ale pies potrafi się wspaniale odwdzięczyć i być najlepszym towarzyszem dziecięcych zabaw.

piątek
28
listopada
2014
Kolorowe lampy

Co grzeje, a co nie ? Co jest przewodnikiem ciepła, a co izolatorem ? Na takie pytania szukali dzisiaj odpowiedzi Tropiciele. Dzieci rozwiązywały też bezdźwięczne zagadki i rysowały kolorowe lampki, których ciepło ogrzewało wszystkich podczas popołudnia z andrzejkowymi wróżbami. Ciekawe, które z nich sprawdzą się w najbliższym roku ?

piątek
28
listopada
2014
Rozbitkowie w kuchni, czyli robimy pierniczki

Mąka, trochę cukru do pieczenia, przyprawa do... o nie, nie. Więcej nic nie możemy powiedzieć. Niech ten przepis będzie słodka tajemnica naszych "Rozbitków", którzy w piątek zamienili się w kucharzy i robili przepyszne pierniczki. Nasze ciasteczka smakują przepysznie. Na razie musicie uwierzyć na słowo:)

czwartek
27
listopada
2014
Mój własny komputer

Najpierw trzeba było nasladować odgłos wydawany przez różne urządzenia elektryczne, a potem zadaniem dzieci było odgadywanie tych odgłosów. Przedszkolaki z grupy "Rozbitków" z takimi zadaniami radziły sobie znakomicie:). Podobnie jak podczas wspólnej rozmowy, do czego potrzebujemy komputery. Zresztą "Rozbitkowie" kapitalnie też swoje komputery obsługowali. Ale to był taki szczególny sprzęt komputerowy, bowiem przygotowany podczas zajęć plastycznych w przedszkolu. W czwartek dzieci świetnie się także bawiły podczas rytmiki z Pania Wioletką:)

czwartek
27
listopada
2014
Pierzaści przyjaciele

Papużko, papużko powiedz mi coś na uszko… poprosiły przedszkolaki i usłyszały piękną historię o życzliwej papudze, która w zamian za darowanie życia, uratowała człowieka z opresji. Zainspirowani opowiadaniem Podróżnicy ulepili barwne, pierzaste i sympatyczne ptaszki. Dzieci uczestniczyły także w słodkich zajęciach w „Czekoladziarni” , gdzie dowiedziały się skąd pochodzą, jak wyglądają i pachną świąteczne przyprawy i skosztowały oczywiście wyśmienitej czekolady.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com