Archiwum aktualności

luty 2009

123
piątek
27
lutego
2009
Fasolka ma kolejne listki
Jak już wiecie codziennie sprawdzamy, jak rosną w przedszkolnym ogródeczki nasze roślinki. Największe "postępy" robi fasolka. Ma już trzy gałązki. I to jakie duże:)))
piątek
27
lutego
2009
Nasze emocje
Tematem zajęć były emocje. A dokładniej mówiąć poznawanie naszych emocji. Przedszkolaki opisywały, jak wyglądają ludzie, którzy są radośni, a jak ci, którzy się złoszczą. Na podstawie tych doświadczeń powstały zbiorowe prace.
  środa
  25
  lutego
  2009
  Magiczne przedstawienie

  To był fantastyczny pokaz magii! Grupa "Iluzjon", która przyjechała do naszego przedszkola, pokazała mnóstwo niesamowitych sztuczek. W niektórych z nich brały udział również nasze dzieci:))) Było naprawdę czarodziejsko...

  Najwięcej emocji wzbudziła sztuczka z unoszącym się w powietrzy chłopcem. Zresztą zobaczcie sami. Ten chłopiec siedział tylko na kocyku!!! Zespół "Iluzjon" naprawdę zadbał o niesamowite wrażenia. W przyszłości na pewno zaprosimy iluzjonistów jeszcze raz do przedszkola.

  Nasze przedszkolaki brały również udział w sztuczce ze znikającymi kartami. Jakież było zdziwienie, kiedy karty trzymane w rękach przez dzieci odnajdywały się po chwili w kopercie Magika:)))

  Wiktoria z kolei brała udział w sztuczce z pierścionkiem. Najpierw miała go na paluszku, a potem ten sam pierścionek znalazł się w tylnej kieszeni spodni Magika. A do tego jeszcze był przywiązany do małego bucika:)))

  Podczas tego niezwykłego przedstawienia dzieci nie mogły się nudzić. Maks z Dorianem najpierw zobaczyli sztuczkę ze znikającymi jajkami, a potem z kawałka czerwonego materiału, który wcześniej trzymali wyskoczyła kura. Żywa kura!!!

  Mistrzowie magii potrafią robić niesamowite rzeczy. Tak, jak z tą szafą. Wszedł do niej pomocnik naszego Magika. Później środkowa część szafy została wysunięta na bok. Wszyscy pytali, co się stało z brzuchem tego pomocnika???

  Podczas pokazu magii ciekawa była sztuczka z szybą. Najpierw Pan Tomek pokazał dzieciom szybę. Dorian i Paweł uważnie sprawdzili, że jest cała. Chwilę później okazało się, że nasz Magik przełożył przez szybę rękę i pomachał do dzieci!!!

  wtorek
  24
  lutego
  2009
  Dbamy o zęby
  W tym tygodniu rozmawiamy z dziećmi o zdrowiu. Jednym z wiodących tematów jest dbanie o zęby. Każdy przedszkolak wie, że trzeba je codziennie myć. Tak jak robimy to w naszym przedszkolu:))) A to nasze prace związane ze szczotkowaniem zębów.
   czwartek
   19
   lutego
   2009
   Właściwości wody
   Maluszki poznawały właściwości wody. Ciekawe było dla nich to, że niektóre przedmioty mogą w wodzie zatonąć, a inne będą się na niej unosiły. Choć są większe od tych tonących.
    123
    Wszystkie aktualności »

     Warsztaty Skutecznego Rodzica

     • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
     • Jak na takie wybuchy reagować?
     • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

     Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

     Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

     Zapraszamy na zajęcia w

     Szkole Rodzenia

     Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

     Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

     Realizujemy dwa bloki tematyczne:

     • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
     • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

     Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

     Kontakt
     605977496 lub 531074492

     Ostatnie wpisy
     Archiwum aktualności
     © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com