Archiwum aktualności

listopad 2017

12
czwartek
16
listopada
2017
Warsztaty biblioteczne

W ramach projektu Spotkanie z książką przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną (oddział przy ul. Serbskiej). Posłuchały baśni o Brzydkim Kaczątku, ułożyły puzzle, porozmawiały o książkach z panią bibliotekarką. Dzieci z zainteresowaniem przeglądały regały pełne ciekawych pozycji wydawniczych. Przedszkolaki nie zdołały oprzeć się pokusie i od razy zagłębiły się w lekturze.

piątek
10
listopada
2017
Warsztaty z robotyki

W grupie Podróżników odbyły się warsztaty z robotyki. Przedszkolaki zbudowały sympatyczne zwierzątka z kolorowych klocków, a następnie zaprogramowały przy pomocy komputerów.  Wesołe małpki grały na bębnach, śpiewały a nawet mówiły ludzkim głosem. Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości pana Grzegorza- dziękujemy serdecznie za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.

piątek
10
listopada
2017
Mój warczący przyjaciel

Zawarczało i zaszumiało w tym tygodniu w Sali Podróżników. Już zza drzwi słychać było jak dzieci wesoło pokrzykują do siebie. Obserwowały właśnie przeróżne urządzenia elektryczne, które już częściowo znają. Większość z nas ma przecież odkurzacz, a jego wielki, ssący wąż potrafi przywrócić do porządku niejeden pokój. Nawet po najbardziej szalonej zabawie. Przedszkolaki mogą pod okiem dorosłych korzystać z niektórych urządzeń i wspierać rodziców w przeróżnych pracach domowych. Dzieci poznały też kolejna literkę w swoim przedszkolnym alfabecie i z dumą ćwiczyły jej pisanie na prawdziwej tablicy. W końcu przyszła też pora na słodki poczęstunek – kolorowy, truskawkowy deser – przygotowany w warczącym, elektrycznym blenderze. Pycha !

piątek
10
listopada
2017
Deszczowa, jesienna nuta

Jesień to z pozoru nudna i nużąca pora roku. Sporo w niej nostalgii, szarości i wilgoci. Bardzo często pada wtedy deszcz, a jego odgłosy słychać co chwilę na parapetach – kiedy spadające krople uderzają i odmierzają miarowo jesienny takt muzyki. Ale wystarczy trochę pomyśleć i pogłówkować, a w szarej i dżdżystej pogodzie można odnaleźć inspirację do zabawy – tak jak zrobiły to w tym tygodniu przedszkolaki. Schowane pod wielkim i kolorowym parasolem, ubrane w różnobarwne kalosze – dzieci zaśpiewały jesienną piosenkę, a potem przeniosły wszystkie deszczowe kropelki na papier, kolorując i zmieniając wesoło - nudną i szara aurę – bo gdy pada deszcz – przedszkolaki wcale nie musza się nudzić !

piątek
10
listopada
2017
W cieple domowego ogniska

Na jesiennym spacerze wśród szumiących drzew, zwierzęta zaprowadziły dzieci w uliczkę pełną niezwykłych domków. Jeden był cały różowy i  lśniący jak tafla szkła, drugi pełen kolorowych okienek i ze skośnym dachem, trzeci z pięknym ogrodem – zasypany dywanem liści, a jeszcze inny z mnóstwem kominów – wydmuchujących co chwilę ciepły dym z pieca. Każdy dom był inny, ale wszystkie łączy jedna cecha- zamieszkują go kochający się ludzie, a w środku panuje serdeczna atmosfera. Takie domki pokazały też na swoich pracach plastycznych przedszkolaki, które uwielbiają kolorować, malować i wyklejać – a w tym tygodniu mogły zaprojektować swoje wymarzone domostwa.

12
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com