Archiwum aktualności

styczeń 2017

123
wtorek
31
stycznia
2017
My jesteśmy krasnoludki

W baśniowej krainie Podróżników nie mogło zabraknąć rzec jasna krasnali. Czy chcecie , czy nie – krasnoludki są przecież na świecie. Każde dziecko to wie, że te małe stworzenia pomagają nam na co dzień i są niesamowicie pracowite. Gdy tylko pobudzimy swoją wyobraźnie – możemy spotkać krasnala, ubranego w czapeczkę, kubraczek i szpiczaste buciki. Przedszkolaki dowiedziały się dzisiaj o ulubionych zajęciach krasnoludkowych, a także próbowały je naśladować – czy to w wesołym pociągu, czy w zwykłej przechadzce do lasu. Nam dorosłym też brakuje czasem tej lekkości bycia krasnoludkiem – a warto brać z nich przykład. Zwłaszcza, że Wrocław – to niezwykle, krasnoludkowe miejsce….

wtorek
31
stycznia
2017
Kolorowe kanapki

Z przedszkolnej kuchni często słychać odgłosy garnków i talerzy, ale dzisiaj dźwięki miały zupełnie inne pochodzenie. Po porannych zajęciach – wśród Marynarzy dało się usłyszeć miarowe burczenie w brzuszkach – zwiastujące czas na drugie śniadanie. Dzieci postanowiły dzisiaj same zadbać o swój posiłek i zakasały rękawy do pracy. Powstała pyszna kanapkowa kompozycja, która w krótkim czasie zniknęła nam z pola widzenia. Wiadomo ! Gdy sam sobie przygotujesz posiłek – smakuje on wielokroć lepiej !

czwartek
26
stycznia
2017
Bal karnawałowy

To dopiero był bal ! Księżniczki i rycerze, królowie i giermkowie, a nawet postacie z bajek. Chwilowo zrobiło się groźnie – kiedy wkroczyły smoki i tygrysy, ale od czego mamy superbohaterów ? Zaprosili oni wszystkich do tańca – tańczyły więc pszczółki i policjanci , smoki z wróżkami i księżniczkami, a nawet cała gromada wesołych piratów. Uczestnicy balu rozwiązywali zagadki, słuchali muzyki i bawili się znakomicie ! Do tańca zaprosiła nas muzyczna Rewelacja , a niektórym udało się w kuluarach spotkać nawet Roberta Lewandowskiego.  Bo bal karnawałowy jest zawsze niezwykły….

środa
25
stycznia
2017
Makaronowa niespodzianka

Makaron nie jedno ma imię : kolanka, świderki, muszelki i nitki, fettuccine i tortellini –w mnogości makaronów nie sposób się rozeznać – ale nie przedszkolakom, którzy potrafią rozpoznać makaron po odgłosie, jaki wydaje. Podróżnicy są już takimi mistrzami kuchni, że nawet układają menu na określoną głoskę.  Mało tego – potrafią przygotować najbardziej makaronowe z makaronowych dań – pachnące, pożywne i pyszne spaghetti. Dodać należy, że prawdziwym kucharzom nie straszne jest nawet siekanie cebuli i czosnku do niezwykle pachnącego sosu, który razem ze spaghetti -  ukoił nasze podniebienia – niczym danie z karty Masterchefa.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com