Archiwum aktualności

kwiecień 2015

123
czwartek
30
kwietnia
2015
Dbamy o środowisko

Podróżnicy poznali już znaczenie czystej przyrody i wody, która nieskażona dostarcza tlenu dla odpowiedniej egzystencji fauny tam mieszkającej. Może być też miejscem, gdzie czujemy się dobrze i przyjemnie podczas weekendowego pikniku – bo przecież kto chciałby kąpać się w brudnym jeziorze? Dzisiaj przyszła pora na rozmowy o powietrzu, bo choć go nie widać, to jest tak samo ważne jak woda. A przecież bez naszego udziału i zaangażowania nie będzie ono czyste. Dzieci będą od teraz segregować śmieci i starać się, żeby nasze środowisko było choć trochę czystsze. A sprawić to może każdy – nawet taki mały człowiek jak ja przedszkolak !

czwartek
30
kwietnia
2015
Rodzice i ich dzieci

Co by było gdyby małe pisklaki nie miały opiekuńczych skrzydeł swojej mamy, albo jak  mały cielaczek miałby nauczyć się hasać po zielonej łączce, gdyby nie obserwacja swoich rodziców ? Na każdym kroku widać, że stare i młode pokolenie zwierząt, to rzecz zupełnie normalna –  zupełnie jak u ludzi, którzy troskliwie wychowują swoje dzieci. Bo wiadomo – na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo – jak w zabawie Tropicieli w gąski i lisa. Dobrze, że „gąski” miały sporo sprytu i lis musiał obejść się smakiem. Przedszkolaki dobrze bawiły się w tym tygodniu na wiejskiej farmie, a na koniec przygotowały kolorową prace o zwierzątkach ze sympatycznego podwórka.

czwartek
30
kwietnia
2015
Flaga Polski

Rozbitkowie  w trakcie swoich podróży po Polsce i Europie odwiedzili wiele miejsc, które uznali za interesujące i ciekawe. Okazuje się, że Europa może zaciekawić nie tylko pod względem turystycznym, ale też architektonicznym i kulturowym. Wystarczy tylko trochę otworzyć się na innych i spróbować zobaczyć, że inny kraj może urzec swoją odmiennością, a że podróże kształcą – to zajęcia przedszkolaków uwrażliwiły ich  na tolerancję, szacunek do innych i oczywiście patriotyzm, którego pięknym przykładem jest szacunek do polskiej flagi.

środa
29
kwietnia
2015
Komu jest potrzebna woda ?

Kapu kap, kapu kap – pada deszczyk i kropelka po kropelce woda spływa do jeziora, a dalej rzeczką do morza. Woda to niesamowicie istotny składnik naszego środowiska. Praktycznie jesteśmy zależni od wody i jej obiegu w przyrodzie. A co by było, gdyby woda nie istniała ? Przedszkolaki wiedzą, że bez niej nie tylko chciałoby nam się pić, ale nie mogłyby rosnąć rośliny. Pokaz  z dwoma wazonikami uświadomił dzieciom istotę znaczenia wody. Nie można jej zanieczyszczać i trzeba używać jej z rozsądkiem. Przedszkolaki pamiętają i kran zawsze zakręcają ! A w czystej wodzie Podróżników – życie kwitnie, że aż milo – zresztą sami zobaczcie !

środa
29
kwietnia
2015
Skąd to mamy ?

U Tropicieli zrobiło się dzisiaj jak na prawdziwej farmie. Porządku  pilnował piękny i dostojny pies. Przedszkolaki zapoznały się z psią tresurą, zasadami  zdrowego żywienia i pielęgnacji naszych czworonożnych przyjaciół. Na wiejskim podwórku pies ma oczywiście swoje obowiązki i dzięki niemu panuje tam porządek. Pies pomocnik spędził z dziećmi sporo czasu, a po zakończeniu jego wizyty dzieci zaczęły się zastanawiać nad tematyką pochodzenia produktów żywnościowych. Na przykład pyszny twarożek – to kwestia przeróbki mleka , które pochodzi przecież od krowy. A do takiego twarożku można dodać różne ulubione dodatki. Po degustacji zdrowej przekąski – przedszkolaki wykonały jeszcze prześliczne koniki , zrobione ze starych skarpetek. Powstała cała stadnina – tylko patrzeć jak źrebaki wyruszą na majową  łączkę. Tylko kto je upilnuje ? Chyba o pomoc poprosimy naszego psiego przyjaciela.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com