Archiwum aktualności

kwiecień 2016

123
piątek
29
kwietnia
2016
Gwiazdy, gwiazdeczki

Co by nie mówić – kosmos jest przepiękny. Podróżnicy, którzy w tym tygodniu szybowali w jego przestworzach, przemierzyli miliony kilometrów i zobaczyli już niejedno, ale w każdym punkcie niebiańskiej przestrzeni zobaczyć można zawsze to samo – gwiazdy ! Te świecące ciała niebieskie i ich lśnienie na firmamencie powodują, ze czujemy się bezpiecznie i przyjaźnie. Przedszkolaki przywiozły ze swojej podróży trochę gwiazdek, które teraz lśnić będą na co dzień – i to nie tylko w nocy.

piątek
29
kwietnia
2016
Barwa ochronna

Wszyscy mieszkańcy łąki muszą być czujni i ostrożni podczas codziennych wędrówek. Każdy ekosystem ma swoich podrzędnych i nadrzędnych mieszkańców. Zwierzęta i owady stosują często barwy ochronne, które potrafią je maskować wśród trawy, kwiatów, drzew i krzewów - upodabniając je do otoczenia. Wtedy stają się niewidzialne dla wrogów czyhających chociażby na żabki, które schowały się w swoich czapeczkach wśród sitowia.

czwartek
28
kwietnia
2016
Wyprawa w kosmos - odwiedzamy nieznane planety

Po kilkudniowej podróży w kosmosie – przedszkolaki dotarły do niezwykłej konstelacji gwiezdnej, wokół której wiruje grupa planet . Na każdej czekały nas przeróżne zadania związane z charakterem poszczególnych planet. Dzieci najpierw rozpoznawały kosmiczne nutki, potem liczyły gwiezdne cyferki i poruszały się w ciemności a nawet zastanawiały się co myślą minoludki, kiedy robią dziwne miny. To potwierdza, że życie w kosmosie kwitnie, a dzieci nie tylko nawiązały kontakt z obca cywilizacją, ale nawet się z nią zaprzyjaźniły.

czwartek
28
kwietnia
2016
W krainie motyli

Każdy dzień na wiosennej łące ma swojego indywidualnego bohatera. Dzisiaj jest nim motyl- piękny i powabny  owad , który gdy tylko wzniesie się w niebo – czaruje wszystkich swoją niezwykłą osobowością. Zgrabny lot, niesamowita kolorystyka skrzydeł i gracja w locie pełnym fantazji – to wszystko potrafi oczarować . Takie spotkania są możliwe tylko na wiosnę – a dzisiejsza wizyta Rozbitków na łące dała im szansę obcowania z całą masą kolorowych motylków. Szkoda, że już trzeba wracać do przedszkola.

wtorek
26
kwietnia
2016
Wyprawa w kosmos małych kosmonautów

Kiedy Podróżnicy wiedzą już co to kosmos i jak jest wielki – pora tam polecieć i odwiedzić inną planetę. Dzieci przygotowały się do tego sprawnościowo. Po treningu małego kosmonauty i poznaniu zasad bezpiecznej aeronautyki, przedszkolaki wysłuchały opowieści o pewnej przygodzie w przestworzach i udały się do stacji promów kosmicznych, gdzie czekają już na nie rakiety gotowe do startu. Odliczanie się rozpoczęło !!!

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com