Archiwum aktualności

październik 2016

123
piątek
28
października
2016
Kolory uczuć

Pewna mała królewna była bardzo smutna i choć nie brakowało jej zabawek, wspaniałych strojów, wyszukanych potraw i drogocennych klejnotów, wciąż zalewała się łzami. Królewska para bardzo chciała rozweselić swoją córeczkę. Do zamkowych komnat wezwano wiec medyka z dalekiego kraju. Ten jednak zamiast kolorowych pigułek i słodkich syropów zalecił królewnie prawdziwą przyjaźń. Król i królowa sypiąc złotem sprowadzili licznych superbohaterów, ale żaden nie okazał się być prawdziwym przyjacielem. Jak skończyła się ta historia? Na szczęście przedszkole jest miejscem, gdzie można opowiedzieć o swoich uczuciach, a Podróżnicy potrafią podać pomocną dłoń i wspólnie pokonać niejeden  tor przeszkód. Królewna kierując się własnym sercem znalazła więc tu przyjaźń i radość.

piątek
28
października
2016
Jesienne nastroje

Czy słońce, czy deszcz , w dzień pochmurny lub słoneczny nasze najmłodsze skarby ogarnęły jesienne nastroje. Mnóstwo w nich skojarzeń z kolorami o tej porze roku. Czerwienie i brązy, żółcie i purpury – to wszystko składa się na prześliczny pejzaż malowany ręką dzieci. Po szeleszczących liściach sunie jeż gromadzący zapasy na zimę, a wesoła wiewiórka wspina się na drzewo – prawie pozbawione liści na swoich gałęziach. Jej ruda kita z niezwykłą elegancją przeplata się między koronami drzew, które górują nad lasem i łąką wspominającą letnią porę kanikuły. Wróci ona za rok, a teraz swym uroczym szalem oplata nas jesień i czaruje nie tylko dzieci, ale cały świat zanurzony w jesiennej zadumie – przedstawionej też  na pracach maluchów.

piątek
28
października
2016
Moje oczy

Jak wygląda świat we wszystkich kolorach tęczy, a jak mógłby gdyby nasze oczy zasłonić szczelną zasłoną ? Wzrok to jeden z najciekawszych zmysłów poprzez który zapamiętujemy tysiące informacji – i to już od dzieciństwa. Przedszkolaki próbowały sobie dzisiaj wyobrazić co by było gdybyśmy nagle nie widzieli – i co może zastąpić oczy w procesie poznawania świata. Marynarze wykonali też piękne makaronowe korale, które można teraz ubrać nie tylko do wieczorowej kreacji, ale też w zwykły dzień do bardziej klasycznej garderoby.

czwartek
27
października
2016
Humory i humorki

Kiedy bardzo nam na czymś zależy, a tu nic nie wychodzi, gdy ktoś lub coś nam w czymś przeszkodzi, kiedy ktoś nas urazi lub na cos nie pozwoli- budzi się ZŁOŚĆ. Jak sobie z tą złością poradzić, by przy okazji nie wyrządzić krzywdy innym lub sobie? Warto znać kilka wypróbowanych sposobów. Podróżnicy rysowali więc swoją złość, zgniatali, wytrząsali, wyskakiwali, nawijali na kłębuszek i wyrzucali do kosza. Łatwiej tez poradzić sobie z emocjami, gdy przedszkolaki zaproszą nas do wspólnej zabawy. Można tez samemu wykonać zabawkę i zrelaksować się przy układaniu oryginalnych puzzli.

czwartek
27
października
2016
Nasze zmysły

Przedszkolaki jak wszystkie dzieci  poznają świat za pomocą zmysłów. Do tego potrzebne są ręce, sprawny węch, dobry smak , dobry wzrok i niezły słuch. W przedszkolu dzieci starają się odkrywać wszystko co jest nowe i ciekawe, a w tym tygodniu czeka na nich mnóstwo zagadek. Marynarze sprawdzali co jest bardziej miękkie, a także ile waży przeciętna zabawka. To nie wszystko – trzeba się też wykazać węchem, a sokole oczy muszą  znaleźć elementy ukrytej układanki i ją poskładać. To w końcu chleb powszedni przedszkolaka, który wszystkie swoje zmysły wykorzystuje jak należy !

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com