Archiwum aktualności

październik 2015

123
piątek
30
października
2015
Moje oczy

Czy wystarczy jedno oko, żeby oglądać świat przez okno ? Zapewne wystarczy do zerkania przez dziurkę od klucza, ale dwa stanowią już całkiem przyzwoity zestaw soczewek, w które jesteśmy wyposażeni. Piraci zastanawiali się jak odnaleźć coś z zamkniętymi oczami i do czego służą okulary ? Bo w świecie fantazji mogą pokazywać świat na zupełnie inne kolory – i wcale nie ma znaczenia, że wszystko jest wtedy różowe, no może prawie wszystko, bo koty w zaułkach ulic- nadal pozostają czarne jak noc.

piątek
30
października
2015
Po drugiej stronie lustra

Lustro służy do przeglądania się w nim, ale są sytuacje kiedy może przekłamywać rzeczywistość. Niektórzy twierdzą, że po drugiej stronie lustra nawet ktoś mieszka. Czy to jest możliwe ? Dzieci mają prawo do fantazji i niezwykłego postrzegania świata, ale dorośli powinni im wskazywać co tak naprawdę jest rzeczywistością i normalnością. Dlatego już nikogo nie dziwią okulary, wspomagające nas w widzeniu, a kiedyś będące niezwykłym i niezrozumiałym wynalazkiem . Wzrok to jeden z naszych zmysłów – kto wie czy nie najpiękniejszy ? O oczach, wzroku i okularach rozmawiali dzisiaj Rozbitkowie, kończąc swój tydzień o tym co u człowieka tak wyjątkowe.

czwartek
29
października
2015
Straszliwy jaszczur

Pewna niezwykła mama, a była to mama dinozaura – z wielką uwagą wysiadywała swoje jajo. Kiedy nagle po wielu dniach skorupka na jajku zaczęła pękać – z radością obserwowała jak pojawia się na świecie jej dziecko. Po kilku miesiącach w parku jurajskim zjawili się Podróżnicy i okazało się, że mały dinozaur już nie jest taki sam. Wyrósł na wielkiego, strasznego jaszczura, a pazury na jego łapach świstały złowieszczo w powietrzu. Dobrze, że był to tylko potwór z bajki, a niezwykłą wyprawę do świata jaszczurów dzieci przeniosły na papier i pokolorowały tak jak widzą to oczami wyobraźni.

czwartek
29
października
2015
Dźwięki wokół nas

Galeria dźwięków rozbrzmiewała w Sali Rozbitków, którzy starali się wydobyć każdy z tonów zagranych na instrumentach i przedmiotach, jakie potrafią je wytwarzać . Ucho to skomplikowany narząd przetwarzający fale i wysyłający je potem jako impulsy elektryczne do mózgu. Jak wiele trzeba, żeby usłyszeć ulubioną piosenkę i śpiew ptaka za oknem, ale tez móc się poruszać po ulicy i słyszeć zbliżający się samochód - jak w piosence „Nasze uszy słyszą świat”, którą przy okazji wysłuchały przedszkolaki. I wszystko zależy od tego gdzie się „przyłoży ucho”…

czwartek
29
października
2015
Jak pachnie ?

Wszystko ma swój zapach – rozmawiali dziś o tym Piraci. Zapoznali się z kolejna cechą, którą rozpoznajemy węchem. Nasze nosy potrafią rozróżnić wiele zapachów i co prawda nie mamy tak doskonałego powonienia jak niektóre zwierzęta, ale i tak nasz świat potrafi być przez to ciekawszy. Pachnące kakao i ciepłe ciasto, zapach owoców i kwiatów, a także naszego ulubionego mydełka. To wszystko rozpoznajemy węchem. Przedszkolaki przy dźwiękach skocznego labado przeszły tez po specjalnej-dotykowej ścieżce, na której stopami rozpoznawały umieszczone na niej przedmioty.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com