Archiwum aktualności

wrzesień 2016

123
piątek
30
września
2016
Zbieramy grzyby

Specjaliści od wędrówek wybrali się na leśne knieje. Wyposażeni w koszyki zaplanowali sobie piątkowe grzybobranie. Dzieci z uwagą szukały więc rydzów, maślaków i kurków,które właśnie o tej porze roku cieszą oko i podniebienia niejednego smakosza leśnych wiktuałów. Przedszkolaki z różnym skutkiem radzili sobie na grzybobraniu, ale i tak wspólnie przynieśli z lasu wspaniałe okazy, które teraz suszą się na przedszkolnym oknie.

piątek
30
września
2016
Kto mieszka w lesie ?

Kto mieszka w lesie i jak zachowują się zwierzęta jesienią ?  Marynarze rozmawiali w tym tygodniu o zwyczajach zwierząt i o tym co robią, aby zbliżająca się zima – ich nie zaskoczyła. Dzieci zaprzyjaźniły się więc z jeżykiem i rudą wiewiórką. Małe zwierzątka zaprezentowały przedszkolakom sposoby gromadzenia jedzenia i miejsca, gdzie mieszkają – aby nikt nie zrobił im krzywdy. Wszyscy dowiedzieli się, że tylko sumienną pracą można dojść do celu, a na wspomnienia spotkania w lesie  - dzieci wykonały podobizny jeżyka i wiewiórki, pod czujnym okiem huczącej w gałęziach sowy.

czwartek
29
września
2016
Park w jesiennej szacie - wycieczka do parku

Podróżnicy mieli dzisiaj nie lada szczęście. Wybrali się na wycieczkę do parku, aby obserwować zmieniającą się wokół na przyrodę. Jesienią na działkach i w sadach rozpoczyna się zbiór plonów i ich magazynowanie, a w lasach i parkach – świat odkrywa przed nami swoje oblicze, kolorując wszystko wokół na żółto i brązowo. Przedszkolaki odwiedziły znane im wcześniej miejsca i obserwowały zmiany, jakie niesie ze sobą jesień w faunie i florze. Oprócz pięknej pogody, która nam towarzyszyła – spotkaliśmy także mieszkankę tego parku – wiewiórkę „Rudą Kitkę”, która w przerwie na magazynowanie swojej spiżarni – pokazała przedszkolakom kilka niezwykłych ewolucji.

środa
28
września
2016
Kolorowe liście

Małe, duże i takie tam ….. Gdy wiatr zadmucha znienacka – to na drzewach zaczyna się wesoły taniec w jesiennym rytmie. Gałązki machają na wszystkie strony i z drzew zaczynają spadać kolorowe liście o przeróżnych kształtach. Podróżnicy zatańczyli więc dzisiaj wesoło jak liście, a potem namalowali je – odzwierciedlając wszystkie kolory jesiennej przyrody.

wtorek
27
września
2016
Jesienne zabawy

Dzieci lubią jesień także za to co przynosi nam w darze. Kolorowe naręcza liści, kasztany w kolczastych łupinkach i mnóstwo żołędzi na trawiastych dywanach. Gdy to wszystko zbierzemy – możemy wykorzystać te dary do tworzenia przeróżnych układanek, korali i figurek, które ograniczają tylko nasze sprawne ręce i wyobraźnia. A wyobraźnia Podróżników bywa niezwykle kreatywna. W dniu dzisiejszym składaliśmy też życzenia urodzinowe Ewie. W dniu jej święta - wszystkiego Najlepszego !

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com