Archiwum aktualności

październik 2017

123
piątek
27
października
2017
Pasowanie na przedszkolaka

Minęły już prawie dwa miesiące od kiedy nasze najmłodsze skarby zaczęły uczęszczać do przedszkola. Był to czas kiedy dzieci poznawały się nawzajem, przyswajały zasady panujące w swojej grupie i rozpoczęły  przygodę z prawdziwą nauką. Niełatwo jest zostać samemu bez mamy przez cały dzień, ale prawdziwy przedszkolak to zuch ! Na Wyspie Skarbów zawsze jest wesoło i radośnie, można znaleźć tu też swojego przyjaciela, a kiedy jest Ci smutno – zawsze możesz liczyć na swoją panią , koleżankę czy kolegę. Dzisiaj zobaczyliśmy program artystyczny przygotowany przez dzieci, wystrojone specjalnie na tą uroczystość, a potem każdy został pasowany na prawdziwego przedszkolaka. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie na dzisiejszą akademię – a dzieciom życzymy samych radosnych dni w naszym przedszkolu !

piątek
27
października
2017
Domowi ulubieńcy

Kot i pies wcale nie muszą się ze sobą sprzeczać. Wystarczy spojrzeć tylko na Marynarzy, którzy w tym tygodniu rozmawiali o swoich domowych ulubieńcach. Nie szkodzi, że koty chodzą trochę innymi ścieżkami niż psy i raczą się drzemką o zupełnie innej porze. Ważne jest to, że wszystkie zwierzęta potrafią nawiązywać z ludźmi przyjaźnie, a ich trwałość jest proporcjonalna do wspólnego zaangażowania obu stron. Dlatego uczmy się szanować wszystkie zwierzątka i wspierać również te słabsze, którym los zgotował czasem pobyt w schronisku – bo tylko od nas zależy – czy znajdą one ponownie swój nowy dom!

piątek
27
października
2017
Nasze domowe zwierzaki

Każdy w domu chciałby mieć jakiegoś swojego czworonożnego przyjaciela. Niektóre przedszkolaki mają psa, czy kota, chomika albo nawet świnkę morską. Podróżnicy zastanawiali się więc – jak z takimi zwierzętami postępować i wymienili się uwagami na temat ich prawidłowej tresury. Warto wiedzieć – że na właścicielu spoczywa też ogromna odpowiedzialność. Zwierzątko nie jest przedmiotem i wymaga specjalnej troski i opieki, a wiąże się to też często z dodatkowym wysiłkiem. Koniec końców – fantastycznie jest pobiegać z psem, czy posłuchać wdzięcznego miauczenia kota – może to być forma naszego relaksu. Przedszkolaki w tym tygodniu z wielką elegancją ćwiczyły też pisownię literki E, a na swojej tele-mele tablicy zapisywały „wyniki” matematycznego „śledztwa” – w którym zawsze wszystko było  poczwórne !

piątek
20
października
2017
Muzyka i taniec

Na spotkaniu z muzyką przedszkolaki przypomniały sobie, że warto być uważnym i przechodząc przez ulicę trzeba rozglądać się na boki, a mądry rowerzysta widoczny jest z daleka dzięki kolorowym odblaskom. Dzieci śpiewająco powtórzyły numery telefonów alarmowych i znaczenie drogowych znaków. O dobrą formę zadbały też na warsztatach tanecznych Mini- disco, stawiając pierwsze kroki w nowym stylu tańca Vouge.

piątek
20
października
2017
Rodzinne historie

Przedszkolaki szukały odpowiedzi na bardzo ważne pytanie: Czym jest rodzina ? Według Podróżników, rodzina to ludzie, którzy są blisko, którzy się kochają i pomagają sobie nawzajem. W rodzinie można znaleźć oparcie w trudnych sytuacjach. Miło jest spędzać czas z rodziną. To wspaniale, kiedy można na sobie polegać. Podróżnicy rozwiązywali rodzinne zagadki i zadania, wspólnie pokonywali tor przeszkód, rozegrali rodzinny mecz, stworzyli portrety rodzinne i drzewa genealogiczne. Zaprezentowali także swoim koleżankom i kolegom przygotowane przy pomocy rodziców ciekawe rodzinne historie, wspaniałe przygody, pamiątki, anegdoty i zdjęcia. Dzieci zastanawiały się, czy ten maluch ze smoczkiem to aby na pewno ja? I czy to możliwe, że tata był mniejszy ode mnie? Jak to miło móc się podzielić tym co najważniejsze…

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com