Archiwum aktualności

luty 2015

123
czwartek
26
lutego
2015
Przeliczamy dni tygodnia

Na podstawie wiersza grupa Rozbitków ustalała ile dni ma tydzień, a potem dzieci starały się ustalić kolejność poszczególnych dni tygodnia. Do każdego dnia trzeba też było przyporządkować odpowiednią cyferkę.

Okazało się, że z tygodniem mocno związana jest siódemka. A w przeliczaniu dni tygodnia bardzo przydatna była tarcza zegara tygodniowego.

czwartek
26
lutego
2015
Na wiejskim podwórku

Podróżnicy eksperymentują w formach teatralnych na różne sposoby. Dzisiaj odegrali role mieszkańców wiejskiego podwórka, na którym oprócz kilku kurek pojawił się kocur z ostrymi pazurami i bardzo miły pies Fafik. Nie zawsze wszystko dobrze widać z wysoka – jak twierdziła pewna kwoka , a warto czasami obserwować różne sytuacje z innej perspektywy. Aktorskie umiejętności przedszkolaków zakończyło wspólne spotkanie wesołych kurek, które znalazły bezpieczne miejsce niedaleko budy Fafika.

środa
25
lutego
2015
Mniej czy więcej?

Mniej czy więcej? A może tyle samo? Przedszkolaki z grupy Rozbitków porównywały liczebność zbiorów, a potem segregowały elementy w takich zbiorach.

środa
25
lutego
2015
Teatrzyk paluszkowy

Co by było gdybyśmy byli jak małe paluszkowe postacie ? Takie jak choćby Tomcio Paluch ? Znalazł się wśród Wielkoludów, którzy mogli go przecież nie zauważyć. W teatrze nasza dłoń i palce mogą odegrać niezwykłą rolę, o czym przekonali się dzisiaj Podróżnicy. W odegranych scenkach z paluszkowymi pacynkami musieli improwizować  przeróżne sytuacje i wcielić się jednocześnie w rolę aktora, reżysera i widza. Swoje teatralne instrumentarium dzieci uzupełniły o nowe postacie, własnoręcznie przygotowane i ożywione wesołą zabawą przedszkolaków.

środa
25
lutego
2015
W świecie instrumentów

Nutka do nutki i mamy melodię. Muzyka jest w sumie wszędzie. Powstaje czasem w sposób niezwykły i przypadkowy, ale gdyby nie instrumenty – to nie byłaby tak piękna i różnorodna. Tropiciele mieli dzisiaj okazję usłyszeć różne melodie zagrane przez specjalnego gościa – na akordeonie i gitarze wybrzmiało wiele znanych utworów, które dzieci musiały odgadnąć i nazwać. Była to też okazja do lepszego zapoznania z gamą i sposobem nazywania nut. Wielką pomocą były tutaj wykonane pod okiem naszego gościa małe „pianina”, które zobrazowały dzieciom jak stopniowane są dźwięki. Panu Arturowi Bunalskiemu bardzo dziękujemy za dzisiejszą wizytę !

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com