Archiwum aktualności

listopad 2016

123
środa
30
listopada
2016
Jakie to urządzenia

Jak wielki to wynalazek, który zrewolucjonizował nasz świat już na zawsze. W każdym domu mamy do czynienia z prądem elektrycznym. Po przewodach do gniazdek i kontaktów płynie ta niezwykła moc – zasilająca mnóstwo urządzeń ułatwiających nam życie. Przedszkolaki wiedzą, że ubrania trzeba prasować, pralki służą do prania naszej garderoby, a w lodówkach przechowujemy jedzenie. Każdy z nas lubi tez usiąść przed telewizorem i zobaczyć swój ulubiony program. Podróżnicy w swoich pracach pokazali co lubią najczęściej oglądać. Bez prądu więc ani rusz… Dzisiaj dzieci postanowiły też zobaczyć co kryje przyszłość a  andrzejkowe wróżby przyniosły wszystkim wiele śmiechu i radości.

środa
30
listopada
2016
Czy Bazyliszek to dinozaur ?

Zasyczało i zahuczało w ciemnej pieczarze tuż za lasem. Wszyscy zaczęli się zastanawiać co może wydawać tak przeraźliwy odgłos. Zdarzało się czasem, że góra się zatrzęsła, albo wiatr między drzewami wyczyniał swawole, ale ten głos był zupełnie inny. Przedszkolaki słyszały, że w tym lesie mieszkać mogą smoki, o których ludzie opowiadali sobie legendy z pokolenia na pokolenie. Wyprawa w prehistorycznej krainie zaowocowała niezwykłymi obserwacjami i spotkaniem z dinozaurami, które przez wiele milionów lat królowały na naszym globie. Wspomnienia z tej wycieczki Marynarze przedstawili na swojej wystawie, a jeśli chodzi  o smoki – to duch Bazyliszka wciąż jest żywy i warto o tym pamiętać spacerując po pieczarach i podziemiach – bo nigdy nie wiadomo, kogo tam spotkamy.

czwartek
24
listopada
2016
Odkrywamy tajemnice historii

Podróżnicy tak bardzo zainteresowali się prehistoryczną fauną i florą, że postanowili dokładnie zbadać sprawę i zorganizować naukową ekspedycję. Przedszkolnym paleontologom udało się odkryć liczne skamieliny oraz trzy kompletne szkielety wielkich gadów. Po przeprowadzonej rekonstrukcji, sprawdzeniu w fachowej literaturze oraz zagorzałej dyskusji młodych naukowców, okazało się, że są to szkielety ankylozaura, brachiozaura i stegozaura. Podróżnicy pogrupowali i skatalogowali swoje zbiory oraz wzięli udział w przedszkolnym konkursie dino- znawcy. Sympozjum zakończyły niezwykle interesujące prezentacje przedszkolnych ekspertów. Gratulujemy wszystkim przedszkolakom pasji w odkrywaniu tajemnic prehistorycznego świata.

czwartek
24
listopada
2016
Kolorowe ćwiczenia

Raz, dwa, trzy- liczysz ty! Marynarze policzyli, wybrali odpowiednie kolory i wzięli się ochoczo do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W przedszkolu powstało kolorowe osiedle małych, ślicznych domków- do wyboru, do koloru !

środa
23
listopada
2016
W prehistorycznym lesie

Wczoraj odbyliśmy fascynującą podróż do krainy dinozaurów. Niestety dziś już nie można spotkać tych niesamowitych zwierząt, wyginęły one bardzo dawno temu, a ich miejsce zajęły inne formy życia. Nie wiemy dokładnie dlaczego tak się stało ale naukowcy mają pewne przypuszczenia. Otóż świat się zmieniał. W Ziemię uderzył ogromny meteoryt i zupełnie zmienił się klimat, pojawiła się inna roślinność, wybuchały wulkany…. Podróżnicy z fascynacją przyglądali się plującym lawą raz po raz wulkanom, wyostrzali zmysły nasłuchując  tajemniczych odgłosów prehistorycznego lasu, a nawet porozumiewali się w zaginionym języku ludzi pierwotnych…

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com