Archiwum aktualności

październik 2013

123
czwartek
31
października
2013
Cukierek albo psikus

"Tropiciele" najpierw rozmawiali o tradycjach związanych z dniem Wszystkich Świętych, a potem było wycinanie dyni, z których przedszkolaki robiły lampiony na Halloween.

Dzieci szykowanie też balonikowe straszydła i miały śmieszne zabawy z okazji Halloween:). Jak zawsze w czwartek była też rytmika:).

czwartek
31
października
2013
Domek dla ptaszków

Te pięknie wyklejane i ozdabiane domki dla ptaszków to prace grupy "Rozbitków". Nasze najmłodsze Skarbeczki rozmawiały o tym, jak można pomagać zwierzętom podczas nadchodzącej zimy.

Przedszkolaki doskonale bawiły się również podczas rytmiki, na której zawsze dużo się dzieje i nikt sie nie nudzi:).

czwartek
31
października
2013
Doświadczenia w rytmie serca

"Poszukiwacze" wciąż odkrywają nowe tajemnice ciała człowieka. Wiedzą już, że tlen jest niezbędny do życia i z zapałem ćwiczą prawidłowe oddychanie. Potrafią prześledzić drogę jabłuszka do brzuszka i rozwiązać trudne zadania Jasia Łakomczuszka. Sprawdzają doświadczalnie, jak ciężką pracę wykonuje nasze serduszko i jak można o nie zadbać. Wraz z pracowitymi krwinkami odwiedzają wszystkie zakamarki ludzkiego ciała rozwiązując z zaangażowaniem rozmaite problemy, oczywiście świetnie się przy tym bawiąc !

środa
30
października
2013
Projektujemy własne domy

Dziś "Tropiciele" zajmowali się tym, co znajduje się wewnątrz domu. Była więc rozmowa o pomieszczeniach w domu i jego mieszkańcach. Twórcza improwizacja i rysowanie domu dla lalek, a także projektowanie w grupach własnego domu:).

środa
30
października
2013
Ta zabawka robi miny

Odkrywający tajemnice ludzkiego ciała "Poszukiwacze" rozmawiali o poruszaniu się, mięśniach oraz układzie kostnym. Mieli więc burzę mózgów i zastanawiali się, jak to się dzieje, że się poruszamy. Przedszkolaki ćwiczyły prawidłową postawę ciała, bo wiedzą, że trzeba dbać o kręgosłup.

Potem budowały tor przeszkód dla przedszkolaków i pluszaków. Z kolei podczas zajęć plastycznych dzieci przygotowały pomysłowe gniotki - zabawki, które można w różny sposób formować, a do tego jeszcze robią miny. Dziś były też tańce połączone z warsztatami teatralnymi z Panią Anią:).

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com