Archiwum aktualności

styczeń 2012

123
wtorek
31
stycznia
2012
Wielkie ssaki

Nasz tunel czasu przeniósł dziś "Poszukiwaczy" do epoki kiedy żyły... mamuty. Ale zanim przedszkolaki spotkały się z tymi wielkimi zwierzętami przeprowadziły prawdziwy eksperyment wulkaniczny:).

Następnie grupa "Poszukiwaczy" bawiła się w epokę lodowcową i kolorowała, malowała oraz wyklejała olbrzymie mamuty, które zajęły miejsce poznanych w poniedziałek dinozaurów:).

wtorek
31
stycznia
2012
Smoki Piratów

"Piraci" oglądali ilustarcje ze smokami i wyszukiwali tych, które znają - na przykład z bajek lub filmów:). Potem dzieci starały się odszukać pary takich samych smoków, bawiły się w smocze zabawy oraz wykonywały smoka pacynkę:).

wtorek
31
stycznia
2012
Warszawska Syrenka

"Zdobywcy" tym razem zajmowali się stolicą Polski. Słuchali opowiadania o Warsie i Sawie, wskazywali Warszawę na mapie i oglądali współczesne zdjęcia naszej stolicy.

Była też zabawa ruchowa "Tramwajem po Warszawie". "Zdobywcy" przygotowali także kolorowe wyklejanki przedstawiające Warszawską Syrenkę:).

wtorek
31
stycznia
2012
Basen: w piątek zaczynamy nowy kurs

W piątek (3 lutego) rozpoczynamy kolejny kurs nauki pływania na basenie. Podobnie jak do tej pory na basen jeździmy w piątki. Z przedszkola wyjeżdżamy najpóźniej o godz. 8.30. Dzieci jadące na basen jedzą wcześniej śniadanie. Zajęcia na basenie trwają od godz. 9.00 do 10. Wracamy do przedszkola ok. 11.30. Obecny kurs obejmuje dziewięć wyjazdów – 3, 10, 17 i 24 lutego oraz 2, 9, 16, 23 i 30 marca. Więcej informacji w szatni lub u Wychowawców:).

poniedziałek
30
stycznia
2012
Dawno, dawno temu...

Dawno, dawno temu... - tak zaczynała się opowieść i tygodniowe zajęcia "Poszukiwaczy", którzy ruszyli w niezwykłą podróż. Nasza najmłodsza grupa przedszkolaków przeniosła się do prehistorycznych czasów, kiedy to na świecie żyły olbrzymie dinozaury...

Do tego niezwykłego świata dzieci przeniosły się za pomocą tunelu czasu. Po jego drugiej stronie była zupełnie odmieniona sala. Z bujną roślinnością, tyranozaurami, pterodaktylami...

To była znakomita okazja, żeby przybliżyć sobie wiedzę o świecie wielkich gadów. Tym bardziej, że dzieci odnalazły w niej jaja dinozaura! Jaja wykorzystane zostały do zabawy matematycznej:)

Niedługo później przedszkolaki znalazły się na tropie wielkich dinozaurów. Odnalzały ich ślady. Takie ślady dzieci odbijały także na kartkach papieru:). Wśród poznanych dinozaurów był też sympatyczny Dinozaur Pimpuś, z którym "Poszukiwacze" skakały rytmicznie przy muzyce. To dopiero była przygoda:)

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com