Archiwum aktualności

luty 2017

123
wtorek
28
lutego
2017
Smoku, smoku nasz…

Smoku, smoku nasz pokaż swoją twarz… najpierw tę baśniową, sypiącą iskrami, ze spojrzeniem powodującym dreszcze- tak byśmy musieli zdobyć się na odwagę, skradając się cichutko koło Twej pieczary, by Cię nie obudzić. Potem nieco łagodniejszą, puszczającą tęczowe bańki mydlane, byśmy mogli się z Tobą pobawić, a może nawet za ogon złapać?  Smoku, smoku nasz pokaż swoją twarz, a może nawet siedem- jak siedem dni tygodnia, byśmy mogli razem z Tobą wystąpić na scenie i wraz z wróżką Bajduszką wyczarować w teatralnej garderobie piękne kostiumy. Smoku, smoku nasz, pokaż swoją twarz- dobrotliwą, malowaną na zielono, byśmy się mogli z tobą zaprzyjaźnić. Podpisano: Marynarze

wtorek
28
lutego
2017
Jesteśmy Polakami

Dziś rozmawialiśmy o rzeczach znacznie ważniejszych. Pojęcie kraju i terytorium, języka i poczucia własnej odrębności – to rzecz naprawdę skomplikowana. Dzieci dostrzegają już co to znaczy być Polakiem i co wyróżnia nas wśród innych narodów. Przedszkolaki sięgnęły do korzeni i zapoznały się z legendą o powstaniu państwa polskiego, a potem wędrówką przez wieki doszły do dnia dzisiejszego – gdzie biało- czerwona flaga dumnie powiewa nad naszymi głowami i możemy bez przeszkód zaśpiewać  „Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy” – my Podróżnicy !

poniedziałek
27
lutego
2017
Teatr miejscem magicznym

Teatr jest miejscem magicznym, miejscem gdzie wszystko się zdarzyć może. Miejscem, gdzie całkiem zwyczajne przedmioty nabierają nowego znaczenia. Wystarczy odrobina wyobraźni, a tej przedszkolakom nie brakuje… Tak więc piłka staje się szklaną kulą lub nieodkrytą jeszcze planetą na nieboskłonie, zwykła miska niczym hełm chroni głowę rycerza, a łopatka do naleśników dzielnie wiosłuje na wezbranym morzu. Marynarze (po uprzednim nabyciu biletów do teatru i odszukaniu właściwych miejsc) pożeglowali wraz z sympatycznym Chichraczem do krainy emocji, by pocieszyć króla i królową oraz  przekonać mieszkańców Ponurego królestwa, że choć każdemu zdarzają się małe i ciut większe smutki to śmiech może być lekarstwem na wiele problemów. Wystarczy uścisk przyjaciela, spacer po uliczce śmiechu lub spotkanie z przedszkolakami :))

poniedziałek
27
lutego
2017
Moje osiedle

Przedszkolaki zastanawiać się będą w tym tygodniu nad problemem małej i dużej ojczyzny. Miejsce, w którym mieszkamy i dorastamy, najbliższe okolice i tam gdzie się rzeczywiście dobrze czujemy – to teren bezpieczny i nam przyjazny. Fragmentem tego jest na pewno dzielnica – jako jednostka terytorialna danego miasta. Dzieci poznały więc legendę o Psim Polu – wszakże Wrocław może poszczycić się nie lada historią, a potem wykonały makiety osiedla, na którym znajduje się nasze przedszkole. Taki plan zagospodarowania przestrzennego wydaje się być ciekawy – można tu zawsze coś zmienić – jeśli tylko będą takie potrzeby naszych małych mieszkańców.

piątek
24
lutego
2017
Matematyka na wesoło

Podróżnicy w przedszkolu nigdy się nie nudzą. Rozwiązują zagadki o znikającym torcie, szukają cech wspólnych na obrazkach pozornie bardzo różniących się od siebie, układają wysokie wieże zgodnie z liczbą oczek wyrzuconych na kostce, grają w przeciwieństwa i liczbowy wyścig. Dolewają, odlewają, eksperymentują. Sprawdzają ile wody mieści się w butelce i co się stanie, gdy butelkę postawimy do góry nogami. Odkrywają świat i rządzące nim zależności świetnie się przy tym bawiąc.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com