Archiwum aktualności

maj 2016

123
wtorek
31
maja
2016
Wyprawa dookoła świata

Czy da się objechać całą kulę ziemską w jeden dzień i odbyć niesamowitą podróż po wielu krajach świata ? Wydaje się na pierwszy rzut oka, że nie – ale Podróżnicy to jednak potrafią ! Dzieci rozpoczęły swoją dzisiejszą wędrówkę w kolebce europejskiej cywilizacji – Grecji. Na miejscu nauczyły się tamtejszego tańca, a potem z wielka radością i ekspresją – chłopcy zaprezentowali dziewczynkom swoje umiejętności tańczenia Zorby. Wędrując na wschód – w chińskiej wiosce spotkały mnicha, który pokazał im stare pergaminy z tajemniczymi znakami. Przedszkolaki odkryły w nich wiele symboli znanych dzieciom, a wcześniej niedostrzeganych przez specjalistów od chińskiej kaligrafii. Nauczyły się tam też sztuki malowania i ozdabiania kwiatów, które mają symbolizować – jak złożone jest ludzkie życie i że zawsze mamy wiele dróg do wyrobu na zakrętach losu. Nie mogło też dzisiaj zabraknąć odwiedzin w afrykańskiej wiosce –  w cieniu liści palmowych usiedliśmy na południową przerwę w podróży. Mnóstwo tu było pięknych zwierząt, które niczym nie skrepowane -  z ciekawością zaglądały do wioski z sawanny. Ostatnim punktem dzisiejszej wyprawy były urocze Hawaje. Te piękne wyspy , z kolorami tęczy na każdym kroku – obraliśmy jako przystanek końcowy. Dzieci zmęczone całodzienną wędrówką po całym globie – zażyły kąpieli w turkusowym jeziorku, a potem  w ramach rewanżu – dziewczynki zaprezentowały jeszcze ognisty taniec Hula – bo przecież Hawaje to wulkaniczne wyspy pełne zadowolonych ludzi. Tak jak natura tego tańca !

wtorek
31
maja
2016
Czy lubimy być sami ?

Każde dziecko lubi się bawić. Najlepsza zabawa jest zawsze w grupie. Gdy jesteśmy razem – to odkrywamy niezliczone lądy wyobraźni i potrafimy sprawić, aby czasem stało się to rzeczywistością. Przedszkolaki doskonale rozumieją zasady wspólnego przebywania i zdrowego współzawodnictwa. Rozbitkowie mieli dzisiaj okazję zobaczyć niezwykle rzadki kwiat mandali, który kwitnie tylko raz do roku, wysłuchali opowieści o Lunamuku i przygotowawszy psie zaprzęgi – wybrali się daleko hen na biegun, gdzie swoje domostwa mają przyjaźni Eskimosi. Z tej zimnej podróży dzieci przywiozły wiedzę o zwyczajach ludzi lodu i o tym jak można mieszkać w lodowych blokach ułożonych w igloo.

poniedziałek
30
maja
2016
Poznajmy się lepiej

Tak to już jest, że jeden przedszkolak jest niski, a inny wysoki. Jeden ma jasne włosy, inny ciemne. Jeden ładnie rysuje, inny woli budować z klocków. Każdy ma swoje imię i każdy jest wspaniały! Przedszkolaki potrafią o każdym powiedzieć cos miłego i wiedzą, że w grupie łatwiej pokonać wszelkie trudności. Na przykład pomóc malutkim kotkom. Podróżnicy, niczym prawdziwi detektywi próbowali rozwiązać zagadkę, rozwijając sieć podejrzeń. I tak, po nitce do kłębka, wspólnymi silami udało się zaleźć rozwiązanie i odszukać zguby. Przedszkolaki znają się już tak dobrze, że nawet sprytny kamuflaż nie zmyli ich czujnego oka. Potrafią nawet narysować portret przyjaciela i nie pominą żadnych szczegółów.

poniedziałek
30
maja
2016
Nasze ciała

Ręce dwie i nogi dwie – przedszkolaki hopsa , hopsa sa ! Konik z woźnicą wystartował dziś w wyścigu na przedszkolnych zawodach w powożeniu. Zaprzęgów było sporo, a w każdym dzieci z naszego przedszkola. I w prawo i w lewo i w przód i w tył – nóżkami przebierając miarowo i żwawo. Do czego służą ręce i nogi ? No właśnie chociażby do zabawy – bo każdy z nas choć inny, to jakże do siebie podobny. Piraci poznawali swoje części ciała i podobieństwa z tym związane. Teraz wiadomo, że więcej mamy cech wspólnych, ni ż różnic. Po prostu jesteśmy dziećmi – przytaknęły przedszkolaki.

poniedziałek
30
maja
2016
Jacy jesteśmy

Jaki są dzieci na całym świecie ? I czego potrzebują najbardziej ? Rozbitkowie zastanawiali się czy dzieci w różnych krajach coś dzieli, czy raczej mają ze sobą coś wspólnego ? Przedszkolaki poznały swoje prawa, bo przecież są w ten sposób szczególnie chronione – a także usłyszały o działalności UNICEFU, który na całym świecie wspiera w szczególny sposób właśnie dzieci. Od kilkunastu już lat – także w Polsce istnieje stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, jako wyraz szczególnego zainteresowania małymi obywatelami. Rozbitkowie już wiedzą, że każde dziecko do szczęścia potrzebuje przede wszystkim miłości i rodzinnego domu, a także możliwości samokształcenia – reszta jest już tylko dodatkiem. A jakie marzenia mają nasze przedszkolaki ? – wystarczy zobaczyć to na dzisiejszych pracach plastycznych.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com