Archiwum aktualności

kwiecień 2013

123
wtorek
30
kwietnia
2013
Poznajemy Japonię

Jak wyglądają budynki w Japonii? Co Japończycy uwielbiają jeść? Jakie są ich narodowe sporty? Na te i wiele, wiele innych pytań "Podróżnicy" znaleźli odpowiedź podczas wspaniałej prezentacji o Kraju Kwitnącej Wiśni, zaprezentowanej naszej najstarszej grupie przedszkolaków przez Panią Aleksandrę Buchlę:). Przedszkolaki uczyły się również jeść pałeczkami, a także robiły kotki metodą origami i malowały japońskie litery:).

czwartek
25
kwietnia
2013
Motyle na łące i przedstawienie Mądre słowa

"Poszukiwacze" znaleźli już na zielonej łące gąsienice, kolorowe kwiatki, a teraz jeszcze motylki, które dzieci wycinały i ozdabiały według własnego pomysłu. Prace dzieci przydały się później do zabawy w wesołe motylki:). Dzieci ćwiczyły również płynność ruchów ręki robiąc szlaczki.

Grupa 4-latków zaprezentowała także przedstawienie "Mądre słowa". To w ramach naszej przedszkolnej akcji "koledzy kolegom". Grupy przedszkolne co kwartał przygotowują swoje występy. Trzeba przyznać, że przedstawienie "Poszukiwaczy" mówiące o słowach "proszę, przepraszam i dziękuję" było naprawdę udane:).

czwartek
25
kwietnia
2013
Śmieciowy robot

Co zrobić z górą śmieci na świecie? - zastanawiali się wspólnie "Tropiciele". W tych rozważaniach pomagał przedszkolakom... zjadek złomu, plastikowy łasuch oraz kuferek papierek. Dzieci słuchały też wierszyka o Małym ekologu i zrobiły razem śmieciowego robota z różnych odpadów:).

czwartek
25
kwietnia
2013
Górskie widoki

"Podróżnicy" mieli wędrówkę po Polsce w formie gimnastyki, rozmawiali o znanych Polakach, opisywali regionalne stroje i umieszczali je w odpowiednim miejscu na mapie Polski, oznaczali górskie szlaki, a na koniec stworzyli wspólny album przedszkolaków przedstawiający górskie widoki:)

środa
24
kwietnia
2013
Kwiatki na łące

"Poszukiwacze" mieli dziś "łąkowe" rachunki, zielony spacerek, aktywnie słuchali muzyki i przygotowali wspaniałe kolorowe kwiatuszki, które można znaleźć... na łące:).

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com