Archiwum aktualności

luty 2016

123
piątek
26
lutego
2016
Baśniowe skarby

Świat bajek i baśni, po którym poruszają się w tym tygodniu Podróżnicy daje każdemu dziecku możliwość fantazjowania i eksperymentowania z fabułą, bohaterami, a nawet czasoprzestrzenią. Bajki nas nie ograniczają i możemy zawsze dopisać im ciąg dalszy. Przedszkolaki poszukiwały więc dziś ukrytych w bajkach skarbów, które były schowane w gęstych paprociach, ciemnych lochach, ptasich dziuplach i mysich norach. W bajce dźwięk dzwonka nie zawsze oznacza upływający czas, a kwitnienie paproci nie jest tylko zjawiskiem przyrodniczym. Trzeba dobrze obserwować świat i wyciągać wnioski z zaistniałych zdarzeń , a coś co wydaje si ę bajką - wcale nią być nie musi ! I to nie za siedmioma górami, tylko tuż obok nas. Więc bądźcie czujni !

piątek
26
lutego
2016
W cyrku

Sztuka teatralnego aktorstwa Rozbitków znalazła też swoje odzwierciedlenie w kunszcie widowisk cyrkowych. Dzieci wiedzą, ze takie pokazy wymagają nie tylko sprawności, ale także sposobu gry z widzami, którzy przychodzą oglądać przedstawienie. Przedszkolaki trenowały więc taniec na linie, żonglerkę i ekwilibrystykę oraz oczywiście mimikę twarzy, bez której żaden cyrk się nie obejdzie. Po porannych ćwiczeniach w cyrku przyszła wreszcie pora na prawdziwe aktorstwo , a przybyli goście obejrzeli krótką historię „O trzech świnkach”. Widzowie wzięli też udział w przedstawieniu i mieli okazję bawić się z głównymi bohaterami spektaklu. Bardzo dziękujemy Rozbitkom za zaangażowanie i przygotowanie przedstawienia dla młodszych kolegów.

piątek
26
lutego
2016
Bawimy się wagą

Nasi mali matematycy na koniec tygodnia zostawili sobie zadania z ważeniem. Przygotowali różne przedmioty, które potem wylądowały na niezwykłej wadze szalkowej. Dzieci zastanawiały się co jest cięższe ? Czy jest to może pluszowy miś , a może samochód wypełniony kolorowymi kuleczkami. Przedszkolaki dostrzegały różnice w cechach fizycznych przedmiotów i już wiedzą, że można je klasyfikować na różne sposoby –również te matematyczne. Żeby nie było nudno – to oprócz „wagowych rachunków” – Piraci ćwiczyli też w rytm wagi, balansując ciałem na prawo i lewo.

czwartek
25
lutego
2016
Podróż do krainy Oz

Jak to miło spędzać czas wśród przyjaciół! Wartość tej przyjaźni doceniamy zwłaszcza będąc w tarapatach. Podróżnicy wraz z Dorotką, Strachem na wróble, Blaszanym Drwalem i Tchórzliwym Lwem wyruszyli w pełną przygód i niebezpieczeństw wyprawę do Szmaragdowego Miasta, by odkryć w sobie odwagę, dobre serce, chęć niesienia pomocy i przekonać się, że nie brak im wspaniałych pomysłów. Pokonując własne słabości, wspierając się nawzajem i współpracując ze sobą, pokonali przepaść, zbudowali tratwę, by przepłynąć rwącą rzekę, wydostali się z pola- pułapki, zdobyli czarodziejskie pantofelki i umknęli złośliwym pszczołom wysłanym przez Złą Czarownicę. Stając przed wielkim i potężnym Czarodziejem otrzymali najcenniejszy dar- wzajemne zaufanie i wspaniałych przyjaciół.

czwartek
25
lutego
2016
Baśń o złotej rybce

Rozbitkowie uczestniczyli dzisiaj w przedstawieniu teatralnym „O złotej rybce” we wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. To miejsce, gdzie oprócz samego przedstawienia- dzieci wcielają się w prawdziwych aktorów i mogą uczestniczyć w krótkich warsztatach teatralnych. Poznają tam zasady teatru lalek i najważniejsze cechy zawodu aktora.

 

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com