Archiwum aktualności

2016

123
sobota
31
grudnia
2016
W przedszkolu wesoło płynie czas

Nasze najmłodsze przedszkolaki to już prawdziwe zuchy. Codziennie uczestniczą w swoich zajęciach, na których mogą poznawać świat i odkrywać jego tajemnice. Dzieci wiedzą już bardzo wiele o zwierzętach i pogodzie, potrafią rozpoznawać warzywa i owoce, a także zrozumieć jakie zagrożenie niesie za sobą ruch drogowy. Przedszkole to wspaniałe miejsce, gdzie wszyscy codziennie przychodzimy  i możemy spotykać się z koleżankami i kolegami. Niektórzy mają już tutaj nawet swoich pierwszych przyjaciół. A jak wygląda świat widziany oczami dziecka ? Wystarczy tylko spojrzeć na prace plastyczne naszych milusińskich.

czwartek
22
grudnia
2016
Choinkowe prezenty

Czy pamiętamy jak byliśmy dziećmi ? Zbliżająca się pierwsza gwiazdka to czas oczekiwania na dzielenie się opłatkiem i spotkanie z najbliższymi. Dla najmłodszych to też czas otrzymywania prezentów i zniecierpliwienia – co kryje się pod kolorową kokardą tajemniczej paczki. Święta mają w sobie  magię  - bo obdarowywanie siebie nawzajem  przy udziale Mikołaja – to piękny zwyczaj – a radość na twarzach domowników pozostaje z nami na zawsze. Dzisiaj przedszkolaki opowiadały o swoich marzeniach i tym – co same chciałyby otrzymać pod choinkę. Cieszmy się też i my z tego co dają nam Święta i wspólna obecność z najbliższymi. Bo to chyba najcenniejszy dar

środa
21
grudnia
2016
Hej kolęda, kolęda !

Kolęda przyszła dziś do nas już z rana- pełna miłości i zadumy – że może być tym razem inaczej niż zwykle. Najpierw powoli i  cicho, a potem żwawo i skocznie – na góralską nutę, pełną ognia i radości.
Podróżnicy wyczekali też pierwszej gwiazdki na niebie, a przy stole zostawili puste miejsce, które czeka na zbłąkanego przybysza. Nie wiadomo bowiem kiedy ktoś taki może się u nas nagle zjawić. Gdy tylko zmierzch zapadł nad przedszkolną stajenką – goście zapukali – zaproszeni przez dzieci na opowieść o kolędzie, która z roku na rok świat przemierza i z pokolenia na pokolenie tradycje swą niesie. Bycie kolędnikiem nie jest łatwe – ale tym razem dowiedzieliśmy się – jakie on ma zadanie : po pierwsze oznajmić o dobrej nowinie, po drugie pokrzepić serca strapione, a po trzecie do snu zaśpiewać Dziecinie, co właśnie na świat do nas przyszła. Przedszkolaki swe zadania wykonały śpiewająco, a pod białą chmurką pełną aniołów, wespół ze zwierzętami i turoniem – słychać było majestatyczne i zgodne kolędowanie. Aż łza się w oku zakręciła….

środa
21
grudnia
2016
Jedna bombka, druga,trzecia....

Stoły już pięknie udekorowane, choinka wesoła i śliczna – bo dumna , że ma tak piękne wdzianko, a wokół nas nastrój już wielce świąteczny. Można powoli pakować prezenty i siadać do stołu w oczekiwaniu na pierwszych gości. A tych nam dzisiaj nie zabrakło. Marynarze wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach plastycznych, na których każdy mógł się pokusić o stworzenie czegoś pięknego na choinkę. Powstało więc mnóstwo kolorowych łańcuchów i bombek, które teraz cieszą oko i pozostaną wspomnieniem dzisiejszego spotkania. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy zdrowych i pogodnych Świąt !

poniedziałek
19
grudnia
2016
Wesoła choinka

Skąd się wzięła tradycja choinki na święta Bożego Narodzenia i jej stronienia na czas rodzinnych spotkań ? Przedszkolaki zastanawiały się dlaczego z choinką jest raźniej i dlaczego tak bardzo lubimy ją mieć w naszych domach. Pora grudniowej krzątaniny, sprzątania i przygotowania w kuchni to wspaniały czas, ale nie możemy zapomnieć o naszym wspaniałym zwyczaju, kiedy dzieci z radością stroją zielone drzewko pełne kolorowych bombek. Bo z choinką jest po prostu raźniej !

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com