Archiwum aktualności

marzec 2016

123
czwartek
31
marca
2016
Ptasie historie

Na początku wiosny tysiące ptaków przylatuje z powrotem do Polski po zimowej przerwie. Słychać już wszędzie wesołe świergoty, a ptaki łączą się w pary i przygotowują do przyjścia na świat nowego pokolenia piskląt. Podróżnicy rozmawiali o migracjach ptaków, odżywianiu i budowie gniazd z przeróżnych materiałów. Na koniec dzieci same przygotowały ptasie gniazdka, w których już widać małe i głośne pisklęta.

czwartek
31
marca
2016
Ćwiczenia sportowo- słuchowe

W dniu dzisiejszym Rozbitkowie połączyli umiejętności sportowe z wiedzą naukową . Przedszkolaki oprócz treningu z piłką, slalomów i żonglerki – rozwiązywały zadania słuchowe i zagadki tematyczne. Okazuje się, że trening sportowca powinien być różnorodny i urozmaicony nie tylko zajęciami ruchowymi, ale także interwałami „intelektualnym” – wtedy sukces w zawodach jest murowany, a nasz organizm osiąga najlepsze wyniki. Życzymy powodzenia na przedszkolnej olimpiadzie !

czwartek
31
marca
2016
Spacerkiem po Zoo

Piraci w tym tygodniu przebywają na niezwykłej wyprawie do Ogrodu Zoologicznego. Dzieci z zainteresowaniem przyglądają się mieszkańcom tego miejsca i zastanawiają kto ma tam najwięcej do powiedzenia - czy żyrafa z najdłuższą szyją – obserwująca wszystko dookoła, czy może lew z piękna grzywą, porykujący raz po raz. A może krokodyl obserwujący świat przez parę oczu wynurzających się spod wody ? Jedno jest pewne. Ten świat ma wiele ciekawostek, a jego mieszkańcy zaprzyjaźnili się z naszymi przedszkolakami na dobre.

środa
30
marca
2016
Zawody sportowe

Gimnastyka to zabawa, a sport to zawsze super dawka energii dla zdrowia. Przedszkolaki w tym tygodniu wcieliły się w role sportowców, którzy będą eksperymentować w różnych dyscyplinach. Dzieci przeprawiały się więc przez strumień, rzucały do celu woreczkami, uprawiały „balonowe zapasy” , przekładały piłkę i biegły po torze przeszkód. To był swojego rodzaju przedszkolny wielobój – a tak wymyślne dyscypliny mogłyby się znaleźć w kalendarzu igrzysk olimpijskich – na przykład takich dla dzieci. W końcu zasady fair play są takie same dla wszystkich – jak i flaga olimpijska, którą dzieci powiesiły na czas swoich zawodów.

środa
30
marca
2016
Wiosenne kwiaty

Wiosna jest jedną z najpiękniejszych pór roku. Odkrywamy ją jako świeżość i radość po zakończonej zimie. Doceniamy mnóstwo uroku i elegancji w budzącej się przyrodzie – liście, drzewa i przede wszystkim piękne kwiaty. Przedszkolaki chcą też być jak świeże pąki kwiatów budzących się w promieniach słonka i potrafią to pokazać w tańcu do muzyki klasycznej. Dzieci wysłuchały tez opowieści o kwiatach i o tym jak są one zbudowane. Na koniec powstał przedszkolny bukiet skomponowany przez Podróżników. Wygląda prześlicznie !

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com