Archiwum aktualności

październik 2011

123
poniedziałek
31
października
2011
Bal Halloween

Przedszkolaki na "Wyspie Skarbów" miały dziś Bal Halloween. Był więc dyniowy taniec z balonami, zabawy, psikusy, kolorowanie dynowych obrazków i robienie masek:).

Ale to nie koniec atrakcji. Dzieci spotkały jeszcze kotka psotka, który obdarował wszystkich kocimi łakociami. Wszyscy świetnie się bawili:).

piątek
28
października
2011
Gra planszowa

Grupa "Zdobywców" rozmawiała o tym, co trzeba robić, kiedy jesteśmy przeziębieni. Dzieci zastanawiały się też, jak należy się zachowywać podczas odwiedzin u chorego kolegi. "Zdobywcy" zrobili również olbrzymią grę planszową o tematyce zdrowia i zdrowego żywienia.

piątek
28
października
2011
Wyjazd na basen

Przedszkolaki z "Wyspy Skarbów" z tygodnia na tydzień robią olbrzymie postępy podczas zajęć na basenie i doskonale się bawią!

Śmiało można obastawiać, że w tej grupie będą znakomici pływacy, a może nawet olimpijczycy:)

piątek
28
października
2011
Wymarzona planeta

Zajmujący się kosmosem "Piraci" mieli wyjątkowe zajęcia. Oglądali teleskop za pomocą którego można obserwować księżyc i prawdziwe gwiazdy na niebie! Wcześniej z tego nieba spadł gwiezdny deszcz, ale podczas zabawy z chustą i folią aluminiową:).

Zajęcia plastyczne też były kosmiczne, bo "Piraci" malowali farbami swoją wymarzoną planetę:). Być może w przyszłości dzieci polecą na nią statkiem kosmicznym. Wszak w tym tygodniu odznaki kosmonauty już zdobyli:).

piątek
28
października
2011
Moja książka

"Kubuś Puchatek" został ulubioną bajką naszych dzieci podczas przedszkolnego głosowania w grupie "Poszukiwaczy". A wyprzedził nie byle kogo, bo "Czerwonego kapturka", "Pinokia", "Śpiącą królewnę", a nawet "Królewnę śnieżkę"...

"Poszukiwacze" słuchali wierszyka "Moje bajki, a potem przenieśli się do czarodziejskiej krainy podczas zabawy ruchowej przy muzyce. Na podsumowanie tygodnia o bajkach i baśniach przedszkolaki przygotowały swoje własne książeczki! Opowiadały zamieszczone w nich historie, naklejały obrazki i wymyślały do każdej z nich tytuł:).

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com