Archiwum aktualności

czerwiec 2016

123
czwartek
30
czerwca
2016
Kulinarna wycieczka

Korzystając z uroków lata, przedszkolaki postanowiły sobie przygotować własnoręcznie posiłek. Na łonie przyrody z zapałem siekały warzywa, które potem upiekły w specjalnym kociołku na ognisku. Rozegrały też zacięty mecz piłkarski, a towarzystwa dotrzymywały im piękne konie pasące się na łące. Humory wszystkim dopisywały, a dobra pogoda sprawiła, że wszystko udało się doskonale !

czwartek
23
czerwca
2016
Z mapą w ręku

  Podróżnicy są już gotowi do rozpoczęcia wakacji. Dzieci wzięły do rąk niezwykłe mapy, na których ukryte zostały miejsca ze skarbami. Trzeba było pokonać skomplikowany labirynt, skoczyć najpierw na jednej, a potem na dwóch nogach, wejść do basenu z rekinami i rozszyfrować zaklęte znaki mówiące o miejscu ze skarbem. Przedszkolaki radziły sobie doskonale z trudna trasą, a wszystkie zdobyte umiejętności wykorzystają zapewne podczas wakacyjnych wyjazdów i zabaw, na które od jutra będzie na pewno więcej czasu. Kochani Podróżnicy – do zobaczenia we wrześniu !  A od dziś to już naprawdę są wakacje !

  czwartek
  23
  czerwca
  2016
  Gdzie pojedziemy na wakacje ?


  To już dziś ! Ostatni raz spotykamy się w tym roku na zajęciach – powiedzieli Rozbitkowie. Dzieci przez cały tydzień przygotowywały się do wakacyjnych wyjazdów, poznając piękne tereny nad morzem, lasy, jeziora i góry. Każdy z nas lubi coś innego – ale wszystkich łączy jedno wspólne marzenie – chcemy już wyjechać na wakacje ! A więc życzymy dzieciom słońca, uśmiechu i wielu przygód, które sprawią że będą to niezwykłe i magiczne chwile !

  środa
  22
  czerwca
  2016
  Na górskim szlaku

  W górach rozległo się niezwykłe echo. Podróżnicy, którzy szlakiem wybrali się na dzisiejsza wyprawę, dotarli na wysoka halę pełna owieczek. Jedna z nich odłączyła się niespodziewanie od stada i zaplątała się w  kosodrzewinę. Dzieci z chęcią pomogły zwierzątku, które z radością i wesołym  buczeniem wróciło do swego rodzinnego stada. Przedszkolaki zastanawiały się po powrocie z wycieczki -  czy tam wysoko – słonko świeci tak samo mocno jak w dolinie. A Wy co o tym sądzicie ? Po dniu wrażeń i zabawy – Podróżnicy zaprosili swoich najbliższych na niezwykłe przedstawienie. Plany na wakacje, zabawa i piosenka – to motyw przewodni w wykonaniu wszystkich dzieci. „Wakacyjne bzdurki” przykuły uwagę  widzów, bo przecież nawet opowieść o czterech wesołych słoniach wydaje się teraz prawdziwa i całkiem możliwa. Pora więc rozpocząć wakacje, które teraz oficjalnie ogłosili Podróżnicy. Swoje święto obchodził też dzisiaj Filip- w dniu urodzin życzymy mu wszystkiego najlepszego !

  środa
  22
  czerwca
  2016
  Wakacyjne rady

  Rozbitkowie rozmawiali dzisiaj na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży. Dzieci dowiedziały się na jakie niebezpieczeństwa należy uważać i co jest istotne dla udanego spędzania czasu. Taka garść rad będzie bardzo przydatna – nad morzem , nad jeziorem, w górach, czy w lesie.Rozmowa przeszła też na temat tego co można spotkać na wakacjach ? Odpowiedź wydaje się oczywista – dzieci pokazały to na swoich pracach – piękne, ciepłe słoneczko – i tego wszystkim życzymy  !

  123
  Wszystkie aktualności »

   Warsztaty Skutecznego Rodzica

   • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
   • Jak na takie wybuchy reagować?
   • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

   Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

   Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

   Zapraszamy na zajęcia w

   Szkole Rodzenia

   Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

   Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

   Realizujemy dwa bloki tematyczne:

   • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
   • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

   Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

   Kontakt
   605977496 lub 531074492

   Ostatnie wpisy
   Archiwum aktualności
   © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com