Archiwum aktualności

wrzesień 2015

123
środa
30
września
2015
Czerwone jabłuszko

Co tak pięknie czerwieni się w przedszkolnym sadzie ? Na drzewkach widać dojrzałe jabłuszka, które niebawem zbierzemy do kosza i zaniesiemy do naszej spiżarni. Dzieci przeliczyły wszystkie owoce, ułożyły je według wielkości, a potem pokonały sprawnościowy tor przeszkód z jabłuszkiem. Jednym słowem dzień był niezwykle jabłuszkowy. Na koniec dziewczynki z okazji dnia chłopaka przygotowały dla swoich kolegów drobne niespodzianki i złożyły im życzenia.

środa
30
września
2015
Sąsiadeczka wiewióreczka

Wesoła i zwinna wiewiórka wskoczyła do Rozbitków na zajęcia. Dzieci układały właśnie kompozycje z kasztanów, kiedy ruda kitka przebiegła po dywanie. Wszyscy poznali zwierzątko dokładniej i zaprosili je do wspólnej zabawy. Wiewiórka pokazała jak należy robić zapasy na zimę i jak wykorzystać przy tym swój spryt i zwinność . Przedszkolaki na pamiątkę tego spotkania wykonały piękne postacie dziarskich wiewiórek.

wtorek
29
września
2015
Chcesz być zdrowy - jedz owoce !

Co zrobić, aby zawsze być zdrowym i uśmiechniętym ? Wystarczy tak niewiele – dobre towarzystwo przyjaciół i witaminy w najczystszej postaci. To dają  nam owoce i warzywa, których całe mnóstwo o tej porze roku. Przedszkolaki wysłuchały owocowego rapu, przygotowały sałatkę dla lalek i misiów, a potem sami przyrządzili pyszne co-nieco. Oczywiście ze zdrowych i smacznych owoców. Dziś swoje imieniny obchodził tez Michał, któremu życzymy wszystkiego najlepszego.

wtorek
29
września
2015
Oto jeż

Mały kolczasty jeżyk zawędrował do Sali Piratów. Wcale nas to nie dziwi, bo kiedy jesień zaczyna swoje królowanie, to większość zwierząt rozpoczyna przygotowania do zimy. Kolczatek w drodze po smakołyki schowane pod jednym z drzew trafił do przedszkolaków, zwabiony piosenką o samym sobie. Dzieci przywitały go serdecznie, zaprosiły do zabawy, a on pokazał co znaczą jego igiełki i jak się nimi broni. Po zakończonym spotkaniu, przedszkolaki wykonały sympatyczne jeżyki z masy solnej, które zaglądają teraz przez przedszkolne okno.

poniedziałek
28
września
2015
Owoce z sadu

To jedna z piękniejszych stron jesiennej pory. Dojrzałe owoce , drzewa pełne jabłek i gruszek, pyszne śliwki i winogrona . Kiedy na dworze dzień bywa ciepły, a ptaki nie odleciały jeszcze do ciepłych krajów – Podróżnicy postanowili zainteresować się tymi pięknymi darami natury. Przeliczyli wszystkie owoce z kosza i namalowali je tak, że wyglądają niezwykle apetycznie.Swoje święto obchodziła dzisiaj też Ewa, której wszystkie przedszkolaki zaśpiewały gromkie Sto Lat !

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com