Archiwum aktualności

styczeń 2015

123
piątek
30
stycznia
2015
Serduszka dla Babci i Dziadka

Wyjątkowo wzruszający był występ grupy "Rozbitków" podczas przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki ślicznie recytowały swoje role, a do tego pięknie śpiewały piosenki. Z okazji tego wyjątkowego święta były też laurki i serduszka. Oczywiście dla ukochanej Babci i ukochanego Dziadka:)

piątek
30
stycznia
2015
Łabędzi taniec

Czarodziejska Księga Bajek otwarła się na kolejnej karcie. Podróżnicy odnaleźli zagubione jajo, z którego nagle zaczął wykluwać się mały ptaszek. Gdy skorupka opadła na ziemię dostrzegliśmy bardzo pstrokatego pisklaka. Przedszkolaki pomaszerowały z nim na wiejskie podwórko. Spotkane zwierzęta śmiały się z brzydkiego kaczątka, które wcale nie pasowało do pozostałej gromadki. Jak wielkie było zdziwienie, kiedy po pewnym czasie z kaczątka wyrósł piękny i rosły łabędź. Rozpostarł swe skrzydła i zaprosił przedszkolaki do wspólnego tańca. Dzieci wirowały z łabędziem, a wszystkie zwierzęta przyrzekły już nigdy nie wyśmiewać kogoś, kto wygląda inaczej.

piątek
30
stycznia
2015
Pychotka-smakotka

Spotkały się u Tropicieli wszystkie sztućce i zaprezentowały swoje umiejętności. Sprytna łyżka pomogła przenieść przedszkolakom kruche jajko, a nóż z widelcem opowiedziały jak bardzo ułatwią nam jedzenie obiadu i kolacji. Do dyskusji włączył się garnek z zupą i zadał zagadkę kulinarną, czego jeszcze brakuje, aby smak potrawy był doskonały. Tropiciele swoje przygody z kuchnią zakończyli wydzieranką na temat naczyń kuchennych i teraz zrobienie czegoś pysznego i smacznego nie powinno sprawiać im większego kłopotu.

czwartek
29
stycznia
2015
Ten zegar stary…

Wielka księga baśni zaprowadziła dziś Podróżników do zamku. Tajemniczego, starego i opuszczonego, ale czy na pewno? Przedszkolaki z wypiekami na twarzy otworzyły ciężką bramę i trafiły prosto na królewski bal! Najpierw jednak pomogły Kopciuszkowi oddzielić ziarna od plew, odnaleźć klejnoty z baśniowego skarbca, a potem karetą przez las, prosto do sali balowej. Spore zamieszanie wywołało bicie starego zamkowego zegara, ale na szczęście zgubiony pantofelek pasował idealnie i wszystko skończyło się szczęśliwie. Ach, co to był za bal- same koronowane głowy!

czwartek
29
stycznia
2015
Zarozumiała łyżeczka

Tropiciele z uwagą wysłuchali opowiadania o zarozumiałej łyżeczce. Chciała ona wieść prym wśród sztućców, myśląc że jest najważniejsza. Ale to wcale nie tak. Dzieci wiedzą, że wszystkie sztućce są równie ważne, a ich znaczenie doceniamy podczas różnego rodzaju posiłków. Przedszkolaki zapoznały się więc z trudną sztuką układania zastawy stołowej i rozwiązywały zagadki sylabowe na temat przyborów kuchennych. Odtąd łyżeczka już wie, że aby ona mogła zabłysnąć na obrusie – wiele pracy wykonać muszą garnki, patelnie i chochle. W dniu dzisiejszym swoje urodziny obchodziła Natalka, której życzymy Wszystkiego Najlepszego !

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com