Archiwum aktualności

czerwiec 2015

123
piątek
26
czerwca
2015
Co jeździ ? Co lata ? Co pływa ?

Przyszło lato i każdy marzy o wakacyjnym wypoczynku. Podróżnicy zastanawiali się dziś, w jaki sposób najlepiej dostać się do wymarzonego miejsca. Rowerem, autobusem, pociągiem, samolotem, a może balonem? Dlaczego niektóre pojazdy poruszają się po drogach lub torach, inne unoszą się na wodzie, a jeszcze inne w powietrzu? Dzieci rozwiązywały zagadki i porządkowały obrazki, a na koniec wykonały stylowe samoloty, w sam raz na wakacyjne wyprawy.

piątek
26
czerwca
2015
Wakacyjne podróże

Rozbitkowie planują wakacyjne podróże. Samolotem do Wielkiej Brytanii, statkiem do Finlandii, rowerem do Holandii, pociągiem do Francji i samochodem do Włoch. A może wybrać polskie góry lub bałtyckie plaże? Przedszkolaki na pewno będą się bawić wspaniale w każdym miejscu. Najważniejsze, by zadbać o bezpieczeństwo. Zabezpieczyć się przed słońcem, kąpieli zażywać wyłącznie w obecności dorosłych i przechodzić przez jezdnię na pasach, uważnie się rozglądając. Teraz tylko dobry humor i … Witajcie wakacje!

czwartek
25
czerwca
2015
Do widzenia przedszkole

Nadszedł czas pożegnań. Dzieci z najstarszej przedszkolnej grupy niebawem opuszczą znajome kąty Wyspy Skarbów i wyruszą w nową fascynującą podróż, przekraczając szkolny próg. Życzymy im samych sukcesów, wspaniałych szkolnych przyjaciół i radości z poznawania i zdobywania wiedzy.Tak, tak, dzieci szybko rosną! Prawie tak samo szybko jak pewna „Rzepka” w ogrodzie poety Juliana Tuwima, która zainspirowała rodziców Tropicieli do wystawienia przedstawienia na uroczystości zakończenia przedszkola. Dziękujemy wszystkim aktorom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

czwartek
25
czerwca
2015
Wakacyjne krainy

Dzisiaj przedszkolaki odwiedziły wszystkie możliwe miejsca wypraw. Najpierw trzeba było rozwiązać zagadki z nimi związane i ukryte w kopertach, a potem na kolorowych rowerach pojechały do Krainy Szalonego Tańca. Tam odbył się pokaz tańca-połamańca, z którym dzieci poradziły sobie bez problemu. Następnie wszyscy przenieśli się do krainy matematyki, a potem omówiły zasady korzystania z wodnych akwenów. Teraz wszyscy wiedzą co jest ważne, żeby odpoczynek nad wodą był bezpieczny- zwłaszcza gdy pływa się żaglówką, których cała masa zacumowała dziś w naszej przedszkolnej marinie.

środa
24
czerwca
2015
Górskie krainy

Góry, nasze góry ! – zawołali Podróżnicy i wyruszyli powoli w stronę szczytów schowanych za błękitnymi obłoczkami. Minęli powoli halę z owieczkami wygrzewającymi się na słonku i po jakimś czasie weszli na stromą górę. Widok był niezapomniany - jakie wszystko jest malutkie – jak drobne klocki w układance. Na szlaku dzieci musiały wykazać się nie lada sprawnością , ale w końcu nasze dzielne trzylatki już mają za sobą cały rok i nauczyły się naprawdę wiele w przedszkolu : znają wiele piosenek, recytują wierszyki i potrafią rozwiązać wiele zagadek. Po południu przedszkolaki uroczyście zakończyły rok szkolny i przed szerokim audytorium zaprezentowały swój program artystyczny. Wszystkim dzieciom gratulujemy sukcesów i życzymy wspaniałych wakacji, a rodzicom bardzo dziękujemy za przybycie i za całoroczną współpracę.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com