Archiwum aktualności

styczeń 2014

123
czwartek
30
stycznia
2014
Królewski zamek
Kolejnego dnia odkrywania fantastycznego świata baśni "Tropiciele" przenieśli się do Krakowa, gdzie bajek i legend z pewnością nie brakuje. Chociażby legenda o Smoku Wawelskim, którą słuchały dzieci podczas zajęć. Nic zatem dziwnego, że potem były zabawy ze śmiesznymi smokami i ze smoczą rodzinką.
Następnie przyszła pora na historię o Hejnale Mariackim. Wypełnianie kart pracy było tylko przerywnikiem przy pracy, bowiem "Tropiciele" wykonali jeszcze z papieru fantastyczny Zamek Królewski. I niech ktoś tylko powie, że zamek naszych dzieci nie przypomina tego na Wawelu:)

czwartek
30
stycznia
2014
Balowe czapki

Pięknie pomalowane czapki balowe to prace naszych najmłodszych przedszkolaków. Grupa "Rozbitków", szykując się do zabawy karnawałowej, odbyła podróż po Europie i poznawała tańce charakterystyczne dla wybranych krajów. A do tego jeszcze dzieci wypełniały karty pracy. Oczywiście zadania związane były z karnawałowymi strojami:).

czwartek
30
stycznia
2014
Kropla mleczka do kubeczka

Zajęcia "Poszukiwaczy" zaczęły się od rozwiązywania zadań krasnala Rebuska. A jako, że dziś przedszkolaki rozmawiały o objętości, to potem były zagadki smakowe czekaj smoki dać ci soku, a także...

...wesołe eksprymentowanie w odlewanie i dolewanie. To dopiero były doświadczenia! Na koniec "Poszukiwacze" mieli też zabawę plastyczną kropla mleczka do kubeczka, podczas której powstały ślicznie ozdobione kubeczki:).

środa
29
stycznia
2014
W krainie Kubusia Puchatka

Rozmawiający o bajkach "Tropiciele" przenieśli się tym razem do krainy Kubusia Puchatka. Jakie było zdziwienie dzieci, kiedy podczas zajęć pojawił się główny bohater znanych książek. Z Puchatkiem można było nie tylko się pobawić, ale także zatańczyć:).

Z kolei na zajęciach plastycznych "Tropiciele" kolorowali i wycinali figury wszystkich kubusiowych przyjaciół:). Grupa 4-latków składałą też życzenia Nadalce, która obchodziłą urodziny, a także ćwiczyła swoje układy podczas warsztatów tanecznych:).

środa
29
stycznia
2014
Balonowa trampolina

"Rozbitkowie" nadal są w klimacie karnawałowym. Przedszkolaki miały zabawę rytmiczną z... lotem na miotle. Czarowały z sympatycznymi wróżkami.

A potem była także balonowa trampolina i zabawy z chustą animaczyją. Jak zawsze w środę dzieci miały też tańce z Panią Anią:).

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com