Archiwum aktualności

listopad 2015

123
poniedziałek
30
listopada
2015
Słoneczne wędrówki

Czym jest czas i jak go zrozumieć ? Czy zawsze płynie tak samo ? I co odróżnia pory dnia i pory roku ? Podróżnicy rozpoznawali znaki upływającego czasu i sposoby jego liczenia. Nazwali też poszczególne dni tygodnia i już wiedzą, że jego większą część spędzają właśnie w przedszkolu. Ciekawe czy czas płynie na zabawie tak samo jak podczas innych czynności, jakie wykonujemy – zastanawiały się dzieci ? Przedszkolaki wiedzą, że w przedszkolu czas płynie szybko i można się tu świetnie bawić. Po ułożeniu historyjki obrazkowej – Podróżnicy przygotowali jeszcze swój własny kalendarz adwentowy z ukrytymi w środku zadaniami na najbliższy czas.

poniedziałek
30
listopada
2015
Żelazko ma gorące serce

Do świąt już niedaleko, a więc nasze niezwykłe maluchy postanowiły zrobić trochę porządków wokół siebie. Dzieci zebrane rzeczy wrzuciły do specjalnej pralki, a pozostałe wyprały ręcznie jak praczki za dawnych czasów. Nie ma to jednak jak pralka, która wyręczy nas w domowych obowiązkach. Dzieci wysuszone ubranka posegregowały na kupki i po kolei prasowały żelazkiem, które jak widać było bardzo zadowolone z pracy z Piratami. Obie strony zaangażowały się w tą czynność , ale bez „gorącego serca” żelazka – ani rusz ! To jest bardzo przydatny elektryczny pomocnik.

poniedziałek
30
listopada
2015
Kiedy żyły dinozaury ?

Dziwne i odległe to dzieje, kiedy na całym świecie pełnym ogromnych drzew i paproci królowały dinozaury. Na bardzo długi czas podporządkowały sobie wszystko dookoła siebie. Co jadły? Jak wyglądały ? Jak się poruszały i co je wyróżniało od innych zwierząt ? Rozbitkowie wkroczyli w świat prehistorii pełnej niezwykłych gadów. Ciekawe co znajdą i odkryją i jakie niezwykłości spotkają ?

piątek
27
listopada
2015
Królewicze i królewny

Bajowe wrota otworzyły się na oścież za przyczyna kilku zaklęć i czarodziejskiej różdżki. Przez wielkie złote drzwi weszły do przedszkola wszystkie bajkowe postacie. Nie zabrakło wróżek, księżniczek i koronowanych głów kilku krain. Był kot w butach, szalony pirat, Kopciuszek i cała armia rycerzy – jednym słowem wszyscy, którzy przybyli dzisiaj na bajkowy bal Piratów.

  piątek
  27
  listopada
  2015
  Źródła energii

  Jak spojrzymy na naszą piękną przyrodę – drzewa, lasy, rzeki, wodospady – to okazuje się, że drzemie w nich ogromna siła zdolna napędzać turbiny wytwarzające prąd. Rozbitkowie rozmawiali dzisiaj o alternatywnych źródłach energii, dzięki którym nie tylko dbamy o środowisko, ale także otrzymujemy z bardzo małe pieniądze całkiem sporo prądu. Stworzona przez przedszkolaków elektrownia wiatrowa będzie mogła z pewnością zaopatrzyć w prąd nasze przedszkole, a może i znacznie więcej.

  123
  Wszystkie aktualności »

   Warsztaty Skutecznego Rodzica

   • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
   • Jak na takie wybuchy reagować?
   • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

   Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

   Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

   Zapraszamy na zajęcia w

   Szkole Rodzenia

   Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

   Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

   Realizujemy dwa bloki tematyczne:

   • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
   • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

   Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

   Kontakt
   605977496 lub 531074492

   Ostatnie wpisy
   Archiwum aktualności
   © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com