Archiwum aktualności

marzec 2018

środa
21
marca
2018
Raz na ludowo

Tym razem na naszych tanecznych spotkaniach gościliśmy tancerzy ludowych. W pięknych barwnych strojach opowiedzieli dzieciom o polskich tańcach narodowych. Zatańczyli poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka. Nasze przedszkolaki próbowały zatańczyć krakowiaka. Poznały kilka kroków i tanecznych figur. Poradziły sobie znakomicie nawet z krzesanym. Wianki i pawie pióra pasowały jak ulał.  Było wesoło, ludowo i kolorowo.

wtorek
20
marca
2018
Dogoterapia

Nasi czworonożni przyjaciele znów zawitali na Wyspie Skarbów. Tym razem dzieci dowiedziały się jak należy dbać o swojego pupila, by był zdrowy i szczęśliwy. Sprawdziły  do czego służą szczotki, miski, obroże, smycze. Jakie smakołyki lubią psy i kiedy trzeba psu założyć kaganiec.  Okazało się pieski również myją zęby i mają swoje ulubione zabawki. Dzieci wyprowadzały pieski na spacer po przedszkolu i nagradzały za wykonane zadanie smakołykami.

piątek
9
marca
2018
Zapraszamy do Wrocławia

„Jest na mapie mała kropka,  ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz…” Nasze miasto jest wyjątkowe. Tylko tu można spotkać sympatyczne krasnoludki, które chętnie oprowadzą turystów i opowiedzą tajemniczą legendę, wskażą najciekawsze miejsca. Te zabytkowe, z bogatą historią i nowoczesne. I tylko chyba one wiedzą ile tak naprawdę mostów jest we Wrocławiu. Zaraz, zaraz…

Nie tylko krasnoludki świetnie znają Wrocław. Okazało się, że także przedszkolaki doskonale znają swoje miasto! Wiedzą jak wygląda herb Wrocławia, jakie rzeki przepływają przez miasto, jak nazywają się wrocławskie zabytki. Znają wrocławskie legendy i ciekawostki . Potrafią nawet zaprojektować kolejny wrocławski most! W ramach projektu: Moje miasto Wrocław,  Podróżnicy przygotowali wspaniałe prezentacje wybranych przez siebie ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, zatem- Zapraszamy do Wrocławia :)

środa
7
marca
2018
Dogoterapia

Nasze Maluszki miały okazję zaprzyjaźnić się z dwoma sympatycznymi pieskami oraz dowiedzieć się jak należy się zachować w obecności psa, jak o pieska dbać by był szczęśliwy, a także przekonały się, że podobnie jak przedszkolaki pieski kochają się bawić.

Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com