Archiwum aktualności

kwiecień 2017

123
czwartek
27
kwietnia
2017
Skąd to mamy ?

Bogactwo smaków i aromatów nie jest przypadkowe. Wędrówki Podróżników po wiejskim podwórku uświadomiły dzieciom jak wiele dóbr i bogactw można znaleźć na wsi. Przedszkolaki odpowiadały sobie na pytanie co dają nam zwierzęta i co można zrobić z tych produktów ? Na koniec dzieci spróbowały niezwykłe twarożki smakowe i każdy mógł wybrać sobie to – co mu najbardziej smakuje.

czwartek
27
kwietnia
2017
Dzień i noc

  Jakie to wspaniałe, że  w ciągu dnia pojawia się na niebie ciepłe i uśmiechnięte słońce, a potem nagle robi się noc i inny gospodarz pojawia się na rozgwieżdżonym firmamencie. To niekończący się cykl obrotu Ziemi i jej wirowania w kosmicznym bezmiarze. Dzieci bawiły się dzisiaj w gwiezdne konstelacje i niczym małe ciała niebieskie wirowały po świetlistym szlaku przedszkolnej Andromedy.

  środa
  26
  kwietnia
  2017
  Planeta Ziemia

  Niezwykła i piękna – fascynująca i niepowtarzalna. Tylko ludzie, którzy wyruszyli w kosmos – oglądali ja z wysoka. Ale teraz i my dzięki zdobyczom techniki możemy podglądać Ziemię na co dzień. Niebieska planeta – nasz wspólny dom – tu czujemy się bezpiecznie jak przedszkolaki i nikt nie dziwi się, że można okrążyć świat dookoła. Tu wszystko jest wspaniałe i za każdym razem zadziwiające. Odkrywamy ten świat wraz z dziećmi, choć pozornie wszystko już o sobie wiemy. Czekamy, aż kolejne pokolenia młodych odkrywców zaskoczą nas czymś nowym !

  środa
  26
  kwietnia
  2017
  Rodzice i ich dzieci

  Na wiejskim podwórku dalej jest gwarno i wesoło. Małe zwierzątka niczym dzieci uwielbiają się bawić i hasać na świeżym powietrzu od rana do wieczora. Rodzice patrzą na to z boku, zajmując się swoimi zajęciami. W końcu młodość nawet u zwierząt – ma swoje prawa. To wiejskie podwórko jest niezwykłe – tutaj koty, psy, kury, kaczki, a nawet świnki potrafią znaleźć wspólny język – a dziś zmierzyły się w podwórkowym wyścigu.

  wtorek
  25
  kwietnia
  2017
  Głosy zwierząt z wiejskiego podwórka

  Podróżnicy postanowili się dzisiaj wybrać na pobliską farmę – sporo tam pięknych zwierzaków, które z radością hasają po podwórku. To już nie ta sama farma. Zima było tu cicho i spokojnie, a teraz co chwilę słychać szczekanie, kwiczenie, czy miauczenie – bo jedna wielka zwierzęca rodzinka przebywa na podwórku od rana do wieczora. Jak to wszystko wygląda ? Wystarczy spojrzeć na rysunki przedszkolaków.

  123
  Wszystkie aktualności »

   Warsztaty Skutecznego Rodzica

   • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
   • Jak na takie wybuchy reagować?
   • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

   Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

   Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

   Zapraszamy na zajęcia w

   Szkole Rodzenia

   Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

   Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

   Realizujemy dwa bloki tematyczne:

   • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
   • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

   Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

   Kontakt
   605977496 lub 531074492

   Ostatnie wpisy
   Archiwum aktualności
   © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com