Archiwum aktualności

marzec 2015

123
wtorek
31
marca
2015
Świąteczne pisanki

W paski, kropki, ciapki. Wszystkie inne i wszystkie wyjątkowe. Przedszkolaki z Poświęckiej przygotowały po prostu śliczne pisanki na święta wielkanocne. Dzieci miały też cykliczne spotkanie z muzyka. Tym razem poznawały tubę. Ale oprócz ciekawego instrumentu było również mnóstwo wesołych piosenek i dobrej zabawy z Panią Muzyczką :).

wtorek
31
marca
2015
Kurki i kurczęta

Podróżnicy  spotkali dzisiaj cała kurzą gromadkę. Najpierw przyglądali się kurkom – jak wyglądają ich skrzydła i dzioby. Potem policzyli jajka i ułożyli je według wielkości i wyruszyli wraz z kurami na „kurzy” spacer. Dzieciom trochę dziwnie spacerowało się z dziobem przy ziemi, ale dzięki temu poznały dokładnie kurze zwyczaje. Po powrocie ze spaceru przedszkolaki przygotowały na kurzą grzędę – całą grupę  kolorowych kur.

wtorek
31
marca
2015
Jak wygląda kura ?

Przybyła dziś kurka ze swego podwórka. Przedszkolaki odwiedziła, swe jajeczka pokolorowała, ale wcześniej pokazała co kryje się we wnętrzu każdego jaja. To niesamowite, że z tego wykluć się może piękny kurczaczek, a potrzeba do tego trochę cierpliwości i kurzej miłości. Dzieci już znają budowę jaja,a ich plastyczne umiejętności sprawiły że powstały piękne wielkanocne kurczaki, które dziś mimo nieciekawej pogody- wesoło gdaczą na przedszkolnym parapecie.

poniedziałek
30
marca
2015
Wielkanocna niespodzianka

Przedszkolaki odwiedziła dziś wesoła kurka. Nie przypadkiem się zjawiła, bo akurat szukała zaginionych jajek. Pomagał jej przy tym wszędobylski zając z długimi uszami. Najpierw odnalazły się jajka z zagadkami, które dzieci z chęcią pomogły rozwiązać. Potem znalazły się jajka –śmigusowe psikawki, które trzeba było posegregować według wielkości, a w końcu te prawdziwe – najlepsze na Wielkanoc, nie tylko do święconki, ale także na pisanki. Wszyscy się dobrze bawili, było mnóstwo wesołych tańców i radości.

poniedziałek
30
marca
2015
Wielkanoc tuż, tuż...

Z czym kojarzą się Święta Wielkanocne ? Podróżnicy rozpoczęli świąteczną tematykę i odnajdywali ukryte na kartkach symbole z nimi związane. Dzieci wiedzą, że to czas wiosennej przemiany w przyrodzie, kolorowych pisanek, żółciutkich kurczątek i kolorowych kwiatów, które zaczynają kwitnąć. Dzieci w wesołych podskokach naśladowały też wesołe kurki, a gdy wszystkie wróciły do swego „kurnika”, zasiały jeszcze rzeżuchę, której smak i wygląd będziemy niebawem mogli podziwiać na pysznych kanapkach. Już widać, że święta tuż, tuż...

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com