Archiwum aktualności

listopad 2011

123
środa
30
listopada
2011
Andrzejki Poszukiwaczy

Wspaniałą Andrzejkową zabawę miała także grupa "Poszukiwaczy". Najpierw dzieci przybliżały sobie tradycje wieczoru andrzejkowego, a potem był już taniec duszków, zabawa w ulubiony kolor, cukierek z niespodzianką. A można też było wylosować swój zawód w przyszłości:).

środa
30
listopada
2011
Zabawa na Andrzejki

Hokus-pokus, czary-mary, czyli zaklęcia i zabawy na Andrzejki:). Grupa "Piraci" wróżyła z butów, kolorowych liczb, magicznego pudełka do spełniania życzeń i miała mnóstwo innych andrzejkowych zabaw:).

Po zabawie przyszedł czas na przedstawienie teatralne "O dobrym sercu" z cyklu opowieści z Dalekiego Wschodu i tańce-wygibańce z Panią Anią podczas zajęć tanecznych i teatralnych:).

środa
30
listopada
2011
Kolorowa planeta

"Pizza", "Oceania", a nawet "Potworlandia" - to nazwy nowych planet odkrytych przez "Zdobywców"! Kolorowa planeta była bowiem kolejnym przystankiem w kosmicznej podróży tej grupy. Dzieci starały się nawet poznać język kosmitów:).

Oprócz zbierania kolejnych pamiątek z tej niezwykłej wyprawy przedszkolaki zobaczyły jeszcze japońską baśń "O dobrym sercu" zaprezentowaną przez aktorów z teatru "Narwal" i miały warsztaty taneczno-teatralne z Panią Anią:).

wtorek
29
listopada
2011
Podróże Piratów

"Piraci" mieli wspaniały dzień:). Najpierw odczytali list ze wskazówkami od prawdziwego Pirata, a następnie zrobili swój statek, flagę, wydali swój piracki okrzyk i... udali się w podróż po różnych wyspach:).

Przedszkolaki odwiedziły koralową wyspę, na której robiły naszyjniki według zadanego wzoru, potem wyspę sportu, gdzie można miały ćwiczenia gimnastyczne. Ciekawie było też na wyspie kokosowej, gdzie dzieci trenowały rzuty do celu.

"Piraci" dotarli jeszcze na wyspę plastyczną i tworzyły własne wyspy z rozdmuchiwanych plam farby. Wreszcie znaleźli się na wyspie skarbów, gdzie odnaleźli długo poszukiwaną skrzynię ze skarbem:). Zabawa była fantastyczna!

wtorek
29
listopada
2011
Sklep RTV i AGD

Grupa "Poszukiwaczy" poznawała wygląd oraz przeznaczenie różnych urządzen elektrycznych. Dzieci rozmawiały też o tym, których urządzeń używamy na co dzień w domu. Potem takie sprzęty moża było kupić w przedszkolnym sklepie RTV i AGD. Oczywiście podczas zabawy:). Doskonała zabawa była także podczas "Plastycznego szaleństwa". Tym razem dzieci malowały Mikołaja i olbrzymią choinkę.

123
Wszystkie aktualności »

  Warsztaty Skutecznego Rodzica

  • Chcesz wiedzieć, jak uczyć dziecko radzenia sobie z sytuacjami wybuchów emocji?
  • Jak na takie wybuchy reagować?
  • Poznać metody nazywania i kierowania własnymi emocjami?

  Przyjdź na warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców prowadzone przez terapeutę i psychologa dziecięcego Panią Katarzynę Kowal.

  Tutaj można zapoznać się z materiałami szkoleniowymi z warsztatów, które już odbyły się w naszym przedszkolu:

  Zapraszamy na zajęcia w

  Szkole Rodzenia

  Kursy odbywają się w soboty, mogą to być 2 spotkania 3-godzinne w cenie 320 zł od pary lub jedno spotkanie 3-4 godzin w cenie 200 zł od pary.

  Zajęcia odbywają się małych grupach po 5 par.

  Realizujemy dwa bloki tematyczne:

  • Przygotowanie do szpitala, poród, laktacja i warsztaty z karmienia piersią.
  • Pielęgnacja noworodka, nauka kąpieli. Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane położne.

  Kontakt
  605977496 lub 531074492

  Ostatnie wpisy
  Archiwum aktualności
  © 2024 wyspa.skarbow.pl projekt i CMS © rysie.com